Španělsko - Andalusie a Sierra Nevada - letecky ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 26 590 Kč

Popis


Poloha:

Španělsko spolu s Portugalskem představuje jihozápadní výspu Evropy. Španělsko zaujímá cca 85 % Pyrenejského poloostrova. Na jižním výběžku Španělska leží stará britská vojenská základna přístav Gibraltar. Součástí Španělska jsou také Kanárské ostrovy v Atlantiku, Baleáry ve Středozemním moři a městské enklávy Ceuta a Melilla na marockém středomořském pobřeží. Většinu ze své kdysi gigantické koloniální říše Španělsko ztratilo již před dvěma sty lety, dodnes však udržuje přátelské vztahy s Latinskou Amerikou, na jejíž kultuře, jazyku a mentalitě se nesmazatelně podepsalo. Španělsko bylo po staletí izolováno od zbytku Evropy, orientováno spíše do zámoří, později se uzavřelo samo do sebe, ve středověku díky maurské nadvládě, v moderní době vinou nedemokratických politických zřízení. Dnes se sice Španělsko otevírá světu, na jeho proslulé pláže proudí miliony turistů, vnitrozemí však stále zůstává pro mnohé tajemnou a nepoznanou fascinující sluncem sužovanou zemí, kde se mísí směsice středomořské kultury, přepjatého katolicismu a starých arabských kořenů.

Program:

1. den:
odlet Praha-Malaga, Španělsko, transfer do hotelu u ANTEQUERY.

2. den:
cesta pohořím Serranía de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, místní speciality nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček « pueblos blancos » , výhledy na pohoří Peña de los Enamorados, geologický div Andalusie propast a soutěska GARGANTA DEL CHORRO, krásná turistika podél nádrže a do hor s výhledem na propast a stěnu soutěsky (5 km) nebo turistika po visutých chodnících celou soutěskou (8-10 km) na 3-4 hodiny (nutná rezervace několik měsíců předem), návrat na ubytování.

3. den:
ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, DOLMEN DE MENGA, nejstarší megalitická stavba, pohoří Torcal: turistika v přírodním parku EL TORCAL - přírodní památka UNESCO, vápencové skály a probouzející se jarní květena, divoké pivoňky, kosatce a orchideje v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, cesta do pohoří Sierra Nevada, LOJA, zastávka na kávu, speciality a výhledy na typickou bílou vesničku, Monachil, turistika v soutěsce a korytem říčky MONACHIL i v olivovém háji (7 km, středně náročná turistika), variantně vesnička a nenáročná procházka podél řeky, dle počasí, ubytování v Granadě, po večeři procházka noční GRANADOU.

4. den:
dopolední výlet do města GUADIX, kde žijí lidé v jeskyních vydlabaných do jílových kopců a kde se zastavil čas, katedrála, GRANADA (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst světa v jedinečné přírodní scenérii, zasněžené vrcholy Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – ALHAMBRA a zahrady GENERALIFEN (UNESCO), maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, muslimská čtvrť ALBAYZÍN s vyhlídkou San Nicolas a maurská historie, po večeři jedinečný zážitek večerní flamenco v jeskyních, procházka noční Granadou.

5. den:
vrcholné zážitky přírodní části v horách, turistika pod vrchol LA VELETA (3 398 m n. m.) v pohoří SIERRA NEVADA, horská květena, vzácná fauna, krásné výhledy, nenáročná hřebenová túra, cesta podél pohoří Sierra Nevada na pobřeží, ubytování v letovisku TORREMOLINOS.

6. den:
cesta po pobřeží COSTA DEL SOL směrem na NERJA a „BALKÓN EVROPY“ na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně CUEVA DE NERJA, nazývaná «přírodní katedrála Andalusie», vyhlášené pochoutky tapas, FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika kaňonem nebo výstup k maurské zřícenině s překvapivými výhledy na pohoří TEJEDA ALMIJARA, ubytování na Costa del Sol.

7. den:
prostor pro individuální program a fakultativní výlety: 1) fakultativní výlet na Gibraltar, pevnost Evropy: místním autobusem z Torremolinos, zpáteční jízdenka přibl. za 30 EUR, potom na Tarikovu skálu taxi, přibl. cena 38 EUR, TARIKOVA SKÁLA, tlupa opic magoti bezocasí, jeskyně Sv. Michala, výhledy na španělskou CEUTU v Maroku, záliv Algeciras, Costa del Sol, jízda taxíky do přírodní rezervace UPPER ROCK se 4 zastávkami (od 20 osob autobusem) 2) turistika z BENALMÁDENY (doprava individ. vlakem), lanovkou do pohoří MIJAS, návrat na ubytování 3) individuálně celodenní fakultativní výlet rychlovlakem do CORDÓBY (UNESCO), nádherné maurské město na řece Guadalquivir, původní hlavní město chalifátu al-Andalus, katedrála MEZQUITA, původně velká mešita s Pomerančovníkovým dvorem, židovská čtvrť, kouzelné uličky, španělská pevnost ALCAZAR se zahradami. 4) individuální program v TORREMOLINOS, pobyt u moře, procházky podél pobřeží.

8. den:
MALAGA, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa a rodný dům, pevnost ALCAZABA z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu CASTILLO DE GIBRALFARO, moderní stavby, botanická zahrada nebo koupání a relax na pláži, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.

9. den:
přílet do Prahy k ránu.

Program zájezdu
RONDA : aréna 7 €GRANADA : katedrála 5 €, královská kaple 4 €NERJA : jeskyně 10 €ANTEQUERA : katedrála 3 €, pevnost 3 € lanovka do pohoří Mijas : dospělý tam 8 €, zpáteční jízdenka 14 €MÁLAGA : katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 €flamenco : 29 € vč. nápoje, vystoupení na 2 hUpozornění: ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální. Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 31-32 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě.Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem (a velmi doporučujeme) hlásili předem.KapesnéCelková orientační částka na vstupy je minimálně 90 €. Na ochutnávky, suvenýry a další vstupy dle zájmu doporučujeme dalších cca 20 €. V hotelu a ve větších městech Andalusie je možné využít platební karty.

Fotogalerie