Španělsko - Andalusie a Kastilie s dobrou partou 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 600 Kč

Popis


Poloha:

Španělsko spolu s Portugalskem představuje jihozápadní výspu Evropy. Španělsko zaujímá cca 85 % Pyrenejského poloostrova. Na jižním výběžku Španělska leží stará britská vojenská základna přístav Gibraltar. Součástí Španělska jsou také Kanárské ostrovy v Atlantiku, Baleáry ve Středozemním moři a městské enklávy Ceuta a Melilla na marockém středomořském pobřeží. Většinu ze své kdysi gigantické koloniální říše Španělsko ztratilo již před dvěma sty lety, dodnes však udržuje přátelské vztahy s Latinskou Amerikou, na jejíž kultuře, jazyku a mentalitě se nesmazatelně podepsalo. Španělsko bylo po staletí izolováno od zbytku Evropy, orientováno spíše do zámoří, později se uzavřelo samo do sebe, ve středověku díky maurské nadvládě, v moderní době vinou nedemokratických politických zřízení. Dnes se sice Španělsko otevírá světu, na jeho proslulé pláže proudí miliony turistů, vnitrozemí však stále zůstává pro mnohé tajemnou a nepoznanou fascinující sluncem sužovanou zemí, kde se mísí směsice středomořské kultury, přepjatého katolicismu a starých arabských kořenů.


Ubytování:

Ubytování: - ubytování v kempu ve vlastním stanu.

Program:

1. den:
odjezd z ČR, tranzit přes Německo a Francii.

2. den:
přejezd do španělské KASTILIE, ubytování na tři noci ve stejném kempu.

3. den:
španělská metropole MADRID položená na náhorní plošině - náměstí Plaza Mayor, přepychový královský palác Palacio Real, slavná galerie Prado, park Retiro, srdce Španělska Puerta de Sol atd.

4. den:
turistika v národním parku SIERRA DE GUADARRAMA - výstup na vrchol Pico de Peñalara (2 430 m).

5. den:
nádherné město TOLEDO na skalnaté vyvýšenině nad řekou Tajo – impozantní katedrála, synagogy, obrazy El Greca, Plaza Zocódover, hrad Alcázar aj., přejezd na jih do Andalusie, tři noci ve stejném kempu.

6. den:
pohoří SIERRA NEVADA: pro zájemce náročný výstup na nejvyšší vrchol Pyrenejského poloostrova MULHACÉN (3 482 m), alternativně snadnější výstup na vrchol Veleta (3 396 m).

7. den:
GRANADA - město na úpatí Sierra Nevady s pohádkovými památkami z dob maurské nadvlády (palácový komplex Alhambra, zahrady Generalife, arabská čtvrť Albaicín, jeskynní obydlí ve čtvrti Sacromonte).

8. den:
pohoří ALPUJARRAS - okružní túra soutěskou Poquiera přes vesnice s farmami a terasovitými políčky, která jsou dílem Maurů, šest nocí ve stejném kempu v Almuñécaru.

9. den:
den u Středozemního moře, koupání a relaxace na pláži.

10. den:
MÁLAGA - město na pobřeží COSTA DEL SOL (maurské hrady, promenáda, Picassův rodný dům, pláže).

11. den:
výšlap k horským cortijos ve SIERRA DE ALMIJARA.

12. den:
krápníková jeskyně CUEVA DE NERJA, malebná bílá vesnice FRIGILIANA známá výrobou keramiky a výrobky z trávy espartogras.

13. den:
turistika (s možností brodění vodou) v soutěsce řeky RÍO CHILLAR, vyhlídka „Balkón Evropy“ na útesu nad mořem v pobřežním městečku NERJA.

14. den:
CÓRDOBA - někdejší sídlo nezávislého emirátu a metropole maurského Španělska - impozantní mešita, stará židovská čtvrť s labyrintem úzkých uliček a bílých domků, hrad křesťanských králů, římský most…, noční přejezd.

15. den:
metropole Katalánska BARCELONA (Gaudího výstřední architektura - Sagrada Família, Barri Gòthic, rušná třída La Rambla, vrch Montjuïc, Picassovo muzeum), noční tranzit přes Francii a Německo.

16. den:
návrat do ČR pravděpodobně v odpoledních hodinách.

Fotogalerie