Pohodový týden - Kanárské ostrovy - Fuerteventura s výletem na Lanzarote 

Dejte vědět svým přátelům:

od 39 590 Kč

Popis


Poloha:

Kanárské ostrovy - právem nazývány rájem na zemi, neboť v době kd v našich zeměpisných šířkách vládne zamračené počasí, ať už provázené deštěm nebo sněhem, na Kanárskách ostrovech panuje doslova "Ráj na Zemi", s příjemnými dvacetistupňovými teplotami. Hřející slunce, vyhřáté pláže a průzračné moře jsou naprosto ideální kombinací.Není se čemu divit, že si tento kout světa zvolí turisté, které touří po pár týdnech slunce a neváhají proto opustit jejich rodný kraj v období zimy.Pokud nejste zrovna příznivci přeplněných ostrovních plání, burácejících resortů přeplněných turisty, ale naopak toužíte po aktivním odpočinku, tak jste na správném místě.CK Poznání vám přináší aktivní odpočinek na Kanárských ostrovech - Aktivní dovolená a zájezdy na Tenerife

Program:

1. den:
odlet z ČR na ostrov FUERTEVENTURA, příjezd do hotelu, ubytování, večeře.

2. den:
po snídani přejezd do severního přístavu CORRALEJO, odtud lodí na malý ostrov LOBOS. Okružní výlet po ostrově s výstupem na okraj sopečného kráteru MONTAŇA DE LOBOS s úžasnými výhledy na celý ostrov i vedlejší Fuerteventuru. Z další vyhlídky u majáku je vidět i na sousední Lanzarote. Lodí zpět do přístavu Corralejo, odtud podél pobřeží se zastávkou v Přírodním parku LAS DUNAS s širokým pásmem písečných dun. Příjezd do hotelu, večeře.

3. den:
po snídani přejezd vnitrozemím horskou krajinou se zastávkou na vyhlídkách s úžasnými pohledy do krajiny až na západní pobřeží do vesničky Ajuy, odtud podél divokého skalnatého pobřeží s malými zálivy na vyhlídku PUNTA DE LA NAO. Po návratu do obrovských přírodních jeskyní CALETA NEGRA a dále pobřežím až k zálivu PEŇA HORADADA se skalním oknem. Na zpáteční cestě zastávka v městečku PÁJARA se zajímavým kostelem s aztéckými motivy. Příjezd do hotelu, večeře.

4. den:
po snídani přejezd na poloostrov JANDIA, do městečka MORRO JABLE , odtud výstup na nejvyšší vrchol ostrova PICO DE LA ZARZA (812 m). Cesta je pohodlná, mírně stoupá, s nesčetnými výhledy na okolní krajinu. Odměnou za námahu je úchvatný výhled na celý ostrov. Na zpáteční cestě zastávka na jedné z hezkých pláží. Přejezd do hotelu, večeře.

5. den:
po dřívější snídani přejezd do přístavu CORRALEJO, odtud trajektem na celodenní výlet s obědem na ostrov LANZAROTE. Z nejvyšší hory na ostrově budeme obdivovat úžasnou vyhlídku, navštívíme jeskynní lávový komplex LOS JAMEOS DEL AGUA s podzemní slanou lagunou, který citlivě dotvořil nejznámější kanárský umělec César Manrique. Z NÁRODNÍHO PARKU TIMANFAYA uprostřed nádherné měnící se divoké vulkanické krajiny si určitě odneseme ty nejhezčí zážitky. Zastavíme i u zelené laguny, která vyplnila dno polokráteru. Pozdě odpoledne se vrátíme zpět trajektem na Fuerteventuru do přístavu, odtud do hotelu na večeři.

6. den:
po snídani odjezd do vnitrozemí, z městečka ANTIGUA se vydáme na sedlo MARRUBIO (583 m), odtud vystoupáme na jednu z nejhezčích vyhlídek, MORRO VELOSA (675 m) s restaurací. Pak sestup do původního hlavního města BETANCURIE s romantickými uličkami a historickými stavbami. Nechybí zde ani prodejna výborných kozích sýrů či výrobků z aloe vera. Odtud zpět do vesničky Antigua, možnost návštěvy renovovaného větrného mlýna. Zpět do hotelu, večeře.

7. den:
po snídani místním busem k salinám, jejichž součástí je muzeum soli. Odtud podél pobřeží na vyhlídku BOMBOY s výhledy na prudký příboj vln, které se lámou o skaliska. Zpět do Las Salinas, možnost koupání v klidném zálivu s černou pláží. Do hotelu buď pěšky po místních cestách (3,5 km) nebo busem.

8. den:
snídaně, transfer na letiště, odlet dle letového řádu do ČR.

Fotogalerie