Kanárské ostrovy - Tenerife s výletem na ostrov La Gomera ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 28 990 Kč

Popis


Poloha:

TENERIFE – Kanárské ostrovyTenerife je největší z Kanárských ostrovů, které leží v Atlantickém oceánu u pobřeží Afriky, na západ od Maroka. Celé souostroví je vulkanického původu. Charakterem krajiny je Tenerifeze všech ostrovů nejrozmanitější a nejpestřejší. Od úrodného severozápadu s bujnou tropickou vegetací, banánovníkovými plantážemi, divoce rostoucími kaktusy, kapradím, palmami, přes vysokohorskou oblast okolo Pico del Teide se postupně mění k jihovýchodu ve vyprahlou krajinu, převážně se sukulenty a pryšci. Téměř 20% rozlohy zaujímají lesy. Na ostrov Tenerife jezdí turisté, kteří si užívají odpočinku na sluncem zalitých plážích, ale v posledních letech ho vyhledávají i ti, pro které se pěší výlety po ostrovu staly opravdovým zážitkem. Čeká zde na ně nepřeberné množství krásných a zajímavých tras, které zahrnují prakticky všechny oblasti ostrova, od pobřeží až po nejvyšší vrcholky hor. Vedou příjemnými lesními cestami původních vavřínových a vřesovcových lesů na východní straně ostrova, borovicovými lesy k bizarním běložlutým skalnatým útvarům, připomínajícím tureckou Kappadokii, nebo hlubokými rozeklanými skalními soutěskami, které prudce klesají k moři. Asi největším lákadlem Tenerifejsou túry v Národním parku Teide, kde se turisté pohybují ve vulkanické krajině, přes lávová a pemzová pole, mezi pozůstatky velkých i malých sopek, úžasně zbarvených skalisek rozmanitých tvarů. Lanovka je vyveze do výšky 3.555m pod vrchol nejvyšší hory Tenerife a Španělska, Pico del Teide, odkud je možné se dát po vyhlídkové trase s minimálním převýšením nebo se pokusit dosáhnout vrcholu ve výšce 3.718 mnm. Pochopitelně vyjde i čas na relaxaci na černých písčitých plážích a ochutnání místních specialit.


Ubytování:

Ubytování: - Jarní termín: hotel Diamante Suites**** leží 300 m od pláže s černým pískem a pozvolným vstupem do moře Playa Jardín – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu ve veřejných prostorách, internetový koutek za poplatek 3 restaurace a 2 bary, kadeřnictví, masáže, obchod. Na sluneční terase je bazén (v zimních měsících vyhřívaný), jacuzzi, lehátka a slunečníky zdarma. Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci.Podzimní termín: hotel Turquesa Playa**** v Puerto de la Cruz, v blízkosti pláže Playa Jardín (cca 150 m) – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, TV/sat., centrální klimatizace (v omezených hodinách), fén, telefon, lednička, balkon nebo terasa. Venku 2 bazény, vířivka, snack bar a terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma. WiFi připojení zdarma v baru (v omezených hodinách). Internetový koutek za poplatek.

Program:

1. den:
odlet z Prahy na ostrov TENERIFE, největší a nejznámější z Kanárských ostrovů, transfer a ubytování v hotelu.

2. den:
dopolední informační schůzka s průvodcem, odpoledne procházka příjemným historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ, „tenerifská šedá eminence“ jíž se turistika dotýkala už koncem 19. stol., v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisek na ostrovech. Individuální návštěva botanické zahrady JARDÍN BOTÁNICO, zahrad CASINA TAORO nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži PLAYA JARDÍN se subtropickou zahradou nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry LAGO MARTIÁNEZ.

3. den:
celodenní výlet do NP LAS CAŇADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska PICO DEL TEIDE (3718 m n.m.). V případě pěkného počasí lze vyjet fakult. lanovkou pod vrchol kráteru, nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v Gigantických monumentálních skalách (LOS GIGANTES) s půvabnou horskou vesničkou MASCA, obklopenou mohutnými skalami horského masivu TENO. Prohlídka lávou zničeného města GARACHICO, výlet zakončíme v ICODU DE LOS VINOS u údajně tisíciletého dračince.

4. den:
pobyt u moře a polodenní výlet místní dopravou (2,10 €/jeden směr) do koloniálního města LA OROTAVA. Procházka historickým centrem, kolem radnice, kostelů, zahrad, návštěva kostela a zastavíme i u slavných „balkónových domů“. Město se právem řadí k jednomu z nejvíce „kanárských“ míst na ostrově.

5. den:
celodenní výlet na poloostrov ANAGA. Výlet zahájíme delší procházkou městem LA LAGUNA (UNESCO), původní hl. město ostrova, jedinečná středověká architektura. Přes vavřínové lesy projedeme poloostrovem Anaga a pokračujeme klikatou horskou silnicí prudce klesající k vyhlídce na TAGANANU v zeleném pohoří. Nenecháme si ujít nejkrásnější pláž Tenerife LAS TERESITAS (možnost koupání), která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. Na závěr hl. město Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělská metropole. Navštívíme náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množství nákupních zón, moderní přístav.

6. den:
pobyt u moře nebo celodenní fakult. výlet trajektem na malý sousední ostrůvek LA GOMERA, plný přírodních krás. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra, uvidíme dům, kde se ubytoval Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel, kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do NP GARAJONAY (UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Během oběda, který je zahrnut v ceně výletu, se seznámíme i se specifickým místním nářečím (pískacím jazykem).

7. den:
pobyt u moře nebo fakult. výlety katamaránem za velrybami, trekking pohořím Teno nebo návštěva vyhlášeného LORO PARKU, botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, vystoupení kosatek, akvária s podmořskou faunou a flórou aj.

8. den:
snídaně, individuální volno dle odletu z Tenerife. Transfer na letiště a odlet do republiky.

Fotogalerie