Slovinsko, Chorvatsko - Z Triglavu Parenzanou podél Jadranu na kole 

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odjezd v časných ranních hodinách do Slovinska, příjezd do KRANJSKE GORY, večeře pro všechny, nocleh.

2. den:
snídaně, potom výjezd na kole do průsmyku VRŠIČ k prameni řeky SOČI. Pro zájemce možnost zajištění fakultativně vyvezení kol z hotelu až do průsmyku. Od pramene pojedeme sjezdem do Bovce, v jehož okolí bude zajištěn nocleh. Cestou se zastavíme u kaňonu MLINARICA, dolina MALA KORYTA. (50 km)

3. den:
po snídani se vydáme opět podél řeky Soči skrz město KOBARID, který je především znám svým „Napoleonským“ mostem a hlavně vodopády KOZJAK padající do otevřené jeskyně. Po prohlídce pokračujeme do TOLMINA s místním muzeem a dominantním hradem. Nocleh v okolí Tolmin. (40 km)

4. den:
po snídani budeme dále sjíždět podél řeky SOČI až na italskou hranici do města GORIZIA s dominantou IL DUOMO (nádherná románsko-gotická bazilika). Po cestě ještě zastávka v nejnovějším slovinském městě NOVA GORIZA, které bylo vybudováno až v roce 1948. Ubytování v blízkosti italského města GORIZIA. (40 km)

5. den:
po snídani poslední etapa podél řeky Soči, která se ale v Itálii přejmenovala na ISONZO až téměř k jeho deltě. Před deltou řeky odbočíme do TERSTU, kde ukončíme etapu a zbude i dostatek času na prohlídku tohoto vyhlášeného italského města u břehů Jaderského moře nebo i návštěvu zámku MIRAMARE s úžasným parkem. (60 km)

6. den:
po snídani budeme pokračovat přes SLOVINSKO dále přes KOPER, IZOLA až do fantastického PIRANU, který je určitě nejmalebnější pobřežním městečkem slovinského pobřeží. Ubytování v blízkém okolí. (50 km)

7. den:
po snídani přejezd do chorvatské části do středověkého městečka BUJE a po zrušené úzkokolejce PARENZANA po báječné cyklostezce až vesničky GROŽNJAN s úzkými kamennými uličkami a kostelíky. Přejedeme na ubytování v blízkém okolí, nocleh. (45 km)

8. den:
po snídani se znovu napojíme na tuto vyhlášenou cyklostezku, kterou dojedeme až do přímořského města POREČ a poté na ubytování v okolí tohoto města.

9. den:
po snídani projížďka kolem Jaderského moře nebo možnost koupání a navečer odjezd do ČR.

10. den:
příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

Fotogalerie