Slovinské termály Dobrna a víno ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 490 Kč

Popis

JARNÍ RELAX S VÍNEM
Lázně Dobrna jsou nejstarší slovinské termální lázně s více než 600letou tradicí. Mírné podnebí bez mlhy a mrazivých větrů přilákalo první obyvatele a také první pacienty.již r. 1542 byla zdejší termální voda uznána jako léčebná. My si budeme nejenom užívat jejích léčebných účinků a relaxace, ale poznávat i kouzlo slovinských památek, výborné slovinské víno a slovinské tradice o Velikonocích.


Ubytování:

- Lázeňský hotel Park****

Program:

1. den
Odjezd před půlnocí.

2. den
Příjezd do Slovinska, návštěva Celje - historického města na řece Savinja s mohutnou zříceninou starého hradu významného rodu pánů z Celje (nejmohutnější opevněnou stavbou Slovinska). Návštěva Jamy Pekel - (Pekelné jeskyně), která vás jiště překvapí svou pestrou výzdobou, vodopády a živočichy, kteří v ní žijí. Dobrna - ubytování, možnost relaxace v lázních, nocleh.

3. den
Město Ptuj považované za nejkrásnější město Slovinska - architektonickou klenotnici: dominikánský klášter, hrad Ptuj s regionálním muzeem, městská radnice, městská věž a socha Orfea, popř. romantická procházka podél řeky Drávy. Poté absolvujete putování za vínem - vinná cesta Jeruzalem - pohoří ljutomersko-ornoške proslavilo nejen víno, ale i nádherná krajina, která září živými barvami v každém ročním období - malý oběd ve vinařské vesničce Jerusalém, romantická cesta mezi vinnými sklípky, ochutnávka místních vyhlášených vín. Nocleh.

4. den
Celodenní relaxace v lázních, procházky v lázeňském komplexu, popř. do údolí Dolina Mlinov s tři sta a více let starými mlýny. Nocleh.

5. den
Dopoledne relaxace v lázních na rozloučenou, poté odjezd, zastávka v městečku Slovenske Konjice - městu "vína a květin", procházka po ulici Stari trg s malebnými historickými domy. Odjezd, návrat v pozdních nočních hodinách.

Fotogalerie