Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - u moře ve Slovinsku s turistikou ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 17 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - Ubytování jsme jen pár desítek minut pěšky od jedinečného Piranu v místě Strunjan, v *** hotelu v útulných pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat.TV, krytým bazénem a báječnou vlastní pláží jen pár metrů od hotelu.

Program:

1. den:
odjezd z ČR do Slovinska.

2. den:
příjezd do STRUNJANU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté pěšky do nejhezčího města slovinské Riviery - PIRAN, procházka po hradbách již ze 7. století, prohlídka starých nádherných uliček. Po prohlídce opět pěšky do hotelu, odpočinek v hotelovém bazénu, moře, večeře.

3. den:
snídaně, základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓50 m): okruh KRAJINSKIM PARKEM STRUNJAN s množstvím ptactva a jedinečné flóry s nádhernými zátokami, vyzívající ke koupání bez velkého množství turistů. Po cestě se zastavíme na prohlídku kostela SV. MARIJA. Okruh dokončíme přímo k hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd busem do ŠKOCJANU, prohlídka vyhlášené vápencové jeskyně, kde se budeme procházet obrovským podzemním kanónem s nádherným vodopádem. Odpoledne zastávka ve staré rybářské vesničce IZOLA, kde navštívíme kostel sv. Maura a poté zpět do hotelu, večeře.

5. den:
snídaně, odpočinkový den s koupáním v moři. Právě pláže kolem hotelu patří ještě mezi neobjevené, a proto méně poseté turisty a nabízí relativně klid a pohodu v čistém moři. Fakultativně možnost zajištění okružní plavby kolem vyhlášeného mysu s městy PIRAN a PORTOROŽ, večeře.

6. den:
snídaně, odjezd busem na prohlídku POSTOJNSKÉ JESKYNĚ, kde již od roku 1872 jezdí vláček pro turisty, z kterého shlédneme nejúžasnější jeskyni Slovinska. Poté přejedeme k hradu PRADJAMSKI HRAD, prohlídka, odjezd na hotel, večeře.

7. den:
snídaně, ještě pobyt u moře a v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

8. den:
příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Fotogalerie