Pohodový týden v Alpách - Slovinsko - Kamnické Alpy a termály Dobrna ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 16 390 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - Jsme ubytováni v ****hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté. Lázně nabízejí možnost využití vyhřívaných vnitřních či venkovních bazénů či whirlpoolu.

Program:

1. den:
odjezd ve večerních hodinách z ČR do Slovinska.

2. den:
příjezd do hotelu v DOBRNE (380 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): od hotelu částečně po cestě zvané Loška trail kolem jezer až k sestavě památkových mlýnu - VOVKOV MLIN a PETAČEV MLIN, při zpáteční cestě možnost navštívit zříceninu hradu KAČNIK (514 m), zpět do hotelu, večeře.

3. den:
snídaně, odjezd naším busem do LOGARSKÉ DOLINY (730 m). Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑650 m, ↓650 m): projdeme se směrem k pramenům řeky kolem vodopádů RINKA a PLESNIK (4 km), celé údolí je obklopeno věncem jedinečných hor Kamniško-savinjského pohoří. Zájemci vystoupí do sedla OKREŠELJ (1 396 m) - výhledy na Alpské vrcholy, náročnější trasa dle času k sedlu KAMNIŠKO (1 864 m) a zpět. Cestou do hotelu zastávka u kláštera a kostela v NAZARJE, koupání, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd naším busem a lanovkou do GOLTE (1 500 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑450 m, ↓450 m): okružní cesta s nádhernými výhledy do okolí přes SMREKOVEC, cestou do hotelu ještě zastávka a návštěva zříceniny a farmy v ŠOSTAJNU, busem do hotelu, koupání, večeře.

5. den:
snídaně, částečně odpočinkový den. Odjezd do VELENJENA na prohlídku hradu (historie okolí, sbírky z Afriky, které muzeu věnoval Čech F. V. Foit), návštěva květinového parku MOZIRSKI GAJ v MOZIRJE, odjezd busem do hotelu, koupání, večeře.

6. den:
snídaně, odjezd do KAMNIK (850 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑250 m, ↓640 m): výjezd lanovkou do ŠIMNOVCE (1 407 m), výstup na GRADIŠČE (1 668 m), zpět k lanovce a sjezd do údolí. Všichni odjezd na hotel, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd do ČR s večerním příjezdem.

Fotogalerie