Pohodový týden na kole - Slovinsko - Perla Julských Alp - Bled ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 18 290 Kč

Popis


Poloha:

Julské Alpy s CK Poznání - nenáročná i vysokohorská turistika.


Ubytování:

Ubytování: - Ubytováni jsme v ***hotelu v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV, minibarem.

Program:

1. den:
odjezd z ČR do Slovinska.

2. den:
příjezd do Bledu, dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu. Okružní trasa kolem BLEDSKÉHO JEZERA s možností návštěvy ostrova BLEJSKI OTOK s kostelíkem, zastávka a prohlídka BLEDSKÉHO HRADU, zpět na ubytování (15-24 km), večeře.

3. den:
snídaně, autobusem odjezd k nádherně položenému BOHINJSKÉMU JEZERU, krátký pěší výšlap k vodopádům SAVICA a zpět. Na kole sjedeme k jezeru. Cesta podél břehu nás zavede ke krásným kostelíkům v horském centru RIBČEV LAZ s možností občerstvení. Dále do vesničky STARA FUŽINA s muzeem pastevectví. Návrat do RIBČEV LAZ, setkání s autobusem a odjezd do hotelu (12 km). Pro zdatnější možnost prodloužení trasy malebným údolím podél řeky SAVA BOHINJKA do Bledu (37 km), večeře.

4. den:
snídaně, autobusem do horského střediska KRANJSKA GORA, odtud po cyklostezce podél Sávy až k jejím pramenům. Kolem skokanských můstků vjedeme do údolí TAMAR s chatou pod vrcholem JALOVEC, sesednutí z kol a krátký výšlap k pramenům NADIŽE, zpět k hlavní silnici, dále na italské území k jezerům LAGO DI FUSINE pod hraniční horou MANGART a zpět k busu (25 km, max. ↑300 m), Pro cyklo nadšence možnost prodloužení trasy až do Camporoso a výjezd lanovkou na významné poutní místo MONTE LUSSARI s nádherným výhledem a zpět k busu (42 – 50 km, ↑650 m), večeře.

5. den:
snídaně, odjezd busem do KRANJSKE GORY, na kole k jezerům JASNA, dále k autobusu do údolí s vesničkou MOJSTRANA. Možnost výjezdu k vodopádu PERIČNIK (17 – 26 km, ↑100 – 300 m). Pro cyklo nadšence navíc krátký výšlap (max.↑300 m) do sedla a sjezd. Klidným údolím podél říčky RADOVNA až do BLEDU na ubytování (47-35 km, ↑600 m), večeře.

6. den:
snídaně, dnes bez kol - odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL s nádherným výhledem na jezero a Julské Alpy, výstup (↑400 m) přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1 922 m n. m.), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou k busu či pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, naložení zavazadel do autobusu, na kole od hotelu k nejznámější soutěsce Slovinska VINTGAR, kterou projdeme pěšky (tam a zpět cca 6 km), dále na kole k fotogenickému kostelíku s pozadím KARNSKÝCH ALP, zpět do BLEDU (15 km), naložení kol, poslední možnost koupání či jen relaxace na břehu jezera. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

8. den:
příjezd do ČR v ranních hodinách.

Fotogalerie