Moravské Toplice - Resort Terme Vivat ****

Dejte vědět svým přátelům:

od 6 990 Kč

Popis

Poznejte léčivou sílu severního Slovinska – lázní Moravské Toplice. Zdejší prameny byly objeveny v 50. letech minulého století čirou náhodou při hledání ropy. Místo ropy z pokusných vrtů vytryskla z hloubky 1.500 m horká voda, která dala vzniknout dnešnímu modernímu lázeňskému komplexu.


Ubytování:

Ubytování - Hotelový komplex Terme Vivat****S v Moravských Toplicích nabízí přímý vstup do bazénů a wellness (klienti mohou využívat hotelové sauny, fitness, cvičit aquaaerobic). Příjemné 2-lůžkové pokoje superior jsou s vlastním sociálním zařízením, TV a klimatizací.

Program:

1. den,
odjezd v 0.15 hod. z Prahy na České Budějovice, ráno příjezd do Slovinska, Ptujska Gora – návštěva františkánského poutního chrámu, postaveného jedním z Mistrů Parléřovské huti a spojeného se vzácným gotickým reliéfem Panny Marie. Ptuj – prohlídka města s bohatou historií, tradicemi a významným regionálním muzeem na zdejším hradě (světově proslulá sbírka masopustních masek). Po 14. hodině příjezd do Moravských Toplic, ubytování v hotelu, odpolední relaxace u bazénů s termálními vodami: bílou vodou (blahodárné účinky na pohybové ústrojí) a černou vodou (jedinečná voda s příměsí ropy má léčebné účinky na kožní problémy).

2. den,
celodenní lázeňský relax nebo možnost krátkého výletu do Dobrovniku, kde navštívíme zdejší „Svět orchideí“, největší pěstírnu svého druhu ve Slovinsku s možností nákupu z pestré nabídky rostlin všeho druhu.

3. den,
celodenní lázeňský relax nebo možnost polodenního výletu: obec Selo s krásnou románskou rotundou, u místního chovatele a vinaře si můžete objednat specialitu bograč (guláš ze tří mas z oblasti Prekmurije), možnost nákupu výborných uzených výrobků z místního chovu - mangalic. Sladkou tečkou je zdejší cukrářská specialita gibanica.

4. den,
po snídani dopolední koupání v lázních, po ukončení pobytu v lázních se na zpáteční cestě zastavíme dle provozních možnosti v malé sýrárně nedaleko Mariboru. Odjezd do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

Mapa

Fotogalerie