Kouzlo slovinsko - italského přímoří  ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 090 Kč

Popis

POHÁDKOVÉ SLOVINSKO, POBYT V MOŘSKÝCH LÁZNÍCH LAGUNA
Památky, vino, mořský park, jeskyně a koně. Slovinsko - to je především krásná krajina, která se na jaře halí do květů a na podzim do zlatočervených barev listí. Nabízí krásné horské i přímořské scenérie, tajemné krasové jeskyně, nádherné pobřeží s romantickými historickými městečky a lahodné víno i místní speciality. Italsko - slovinské pobřeží nabízí navíc řadu nej! Pobývat budete v Portoroži v komplexu St. Bernardin v hotelu *** s mořskými lázněmi Laguna, které budete moci využívat..


Ubytování:

- Hotel Vila Park*** se nachází na jedinečném místě v resortu San Bernardin, pouhých 30 m od moře se soukromou pláží, venkovním bazénem uprostřed známých slovinských turistických měst Portorož a Piran. Na místě je několik restaurací a další najdeme v pěší vzdálenosti od hotelu. Vodní park Laguna je k dispozici pro hotelové hosty zdarma.

Program:

1. den
Odjezd z ČR v podvečer, cesta přes Rakousko do Itálie.

2. den
Průjezd krásnou alpskou krajinou a příjezd na italské pobřeží. Navštívíte jeskyni Grotta Gigante neboli Obří jeskyni, která je považována za největší jeskyni na světě přístupnou turistům (zapsaná v Guinessově knize rekordů) - obrovský dóm, úchvatné krápníky a varhany. Poté vás čeká bělostný kamenný zámek Miramare s překrásným parkem nacházející se na vrcholu skalnatého ostrohu Grignano v zálivu u Terstu. Nechal o postavit arcivévoda Maxmilián Habsburský . Krásné interiéry i venkovní terasy se sochami, jezírky a výhledy na terstský záliv. Krátká zastávka v historickém centru Terstu. Ubytování v hotelu Bernardini Group, využití teplých koupelí v krytém areálu Mořský park Laguna (plavecký bazén, 5 whirlpoolů, výhled na moře, sauny za příplatek). Nocleh.

3. den
Návštěva Lipice - světoznámé chovné stanice bílých koní, španělská jezdecká škola. Poté se vypravíme za vínem do slavného vinného údolí Vipavy. Navštívíte zde středověké městečko Vipava nazývané malé slovinské Benátky a samozřejmě budete moci ochutnat výborné místní víno, popřípadě i sýry a další pochoutky. Odpolední koupání v mořském parku (popř. možnost celodenního pobytu). Večer možnost procházky (2 km) a průvodcované prohlídky Piranu - malebného městečka s "benátskými" uličkami a kouzelným osvětlením, posezení u vína nebo zmrzliny. Nocleh.

4. den
Pobyt v mořských lázních, fakultativně půldenní výlet po krásách Slovinsko - italského krasu. Čeká vás romantika krasu plného jeskyní, hlubokých kaňonů a také vinic. Navštívíme unikátní Škocjanskou jamu - mimořáný krasový komplex s největším podzemním kaňonem na světě, 11 propojených jeskyní, přírodní mosty. Zpáteční cestu můžete absolvovat lanovkou nebo vyjít po schodech kolem vodopádu. Krásná krasová krajina. Hrastovlje - románský kostelík Nejsvětější trojice - unikátní fresky s hlaholským písmem (tanec smrti). V pozdním odpoledni relaxace v lázních. Nocleh.

5. den
Dopoledne ještě možnost vykoupání, poté odjezd do Lublaně - prohlídka centra hlavního města s mnoha barokními uličkami plnými kaváren, Prešenerovo náměstí, Trojmostí, tržnice, nábřeží řeky Lublanice, hrad. V listopadovém termínu si užijeme slavnosti martinského vína- spousty stánků vyhlášených vinařů, ochutnávky, trhy s místními specialitami, pohodová atmosféra pohostinné podzimní Lublaně! Odjezd do ČR.

6. den
Návrat v časných ranních hodinách.

Fotogalerie