Julské Alpy - Slovinský Kras 

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 550 Kč

Popis


Doprava: Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice.
Cena nezahrnuje: vstupy, cestovní pojištění, fakultativní služby


Ubytování:

Popis - Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. V horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.

Ubytování - hotelový resort Alpine Špik, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Tip - Navštivte úchvatné Škocjanské jeskyně.

Program:

Program
1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska. 2. den: JULSKÉ ALPY * MOJSTRANA – zastávka a vycházka u vodopádu Peričnik. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře. Krásná je podvečerní procházka podle jezera po pěší promenádě. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC. Možnost lodního výletu na ostrůvek Blejski otok s poutním kostelem nebo zapůjčení pramice k vyjížďce po jezeře. 3. den: JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské středisko s mamutím můstkem. KRANJSKA GORA – rekreační středisko. TARVISIO – lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Panoramatické výhledy. Horská vesnička přímo na vrcholu hory s útulnými hospůdkami a obchůdky. 4. den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu UNESCO. Úchvatná stezka nad jeskynním sálem 300 m dlouhým, 60 m širokým a 100 m vysokým. 5. den: JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič 1737 m kolem pozůstatků bojů z 1. sv. války. SOČA – vycházka k prameni. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. VELIKA KORITA – 750 metrů dlouhá soutěska řeky Soči, procházková stezka s visutým mostem. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp. 6. den: JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava, lehká túra po hřebeni nebo na vrchol Šija (v případě větší skupiny zájemců možnost výšlapu až na samotný Vogel – výstup tam i zpět - 3 hodiny). Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. Ribčev LAZ – romantické letovisko na břehu jezera. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 7. den: návrat v časných ranních hodinách.

Fotogalerie