Rusko - Severní Kavkaz 

Dejte vědět svým přátelům:

od 48 780 Kč

Popis


Poloha:

Rusko – země, kam mají možná někteří z nás, díky neslavnému spojení našich společných dějin, neustále zábrany zavítat. Poznávací zájezdy za architektonickými skvosty Moskvy, Petrohradu nebo Novgorodu či panenská příroda Bajkalu nám však ukazují přívětivější tvář této velké země. Vydejte se proto s námi za cibulovitými kopulemi hlavního města Moskvy a jeho okolí zvaného Zlatý prstenec. Prozkoumáte tak Arbat, Kreml, bělokamenné kostely Vladimiru nebo pravoslavné kláštery Pereslavlu. Jistě Vás okouzlí i díla starých tesařů, které budete moct obdivovat v mnoha skanzenech. Při poznávacím zájezdu do jednoho z nejkrásnějších měst světa Petrohradu rozhodně nevynecháme jedno z nejznámějších muzeí na světě Ermitáž, proslulý Něvský prospekt, jednu z nejznámějších lodí světa Auroru nebo Petropavlovskou pevnost. Samozřejmě zavítáme i do hlavní rezidence carské rodiny Carského sela v čele s Kateřinským palácem nebo carské letní rezidence Petrodvorce. V blízkosti Petrohradu nevynecháme ani ostrov Kiži v Oněžském jezeře s jeho jedinečnou architekturou dřevěných kostelů. Pohyblivé písečné duny v NP Kurská kosa budou přírodním osvěžením celého zájezdu. Opravdovou perlou Ruska je však zájezd do nitra Sibiře, na břehy nejhlubšího jezera světa Bajkalu s jeho okolními scenériemi horských hřebenů. Program jistě osvěží i jízda místní dopravou. Z nabídky poznávacích zájezdů do Ruska si vybere každý cestovatel, nadšený student architektury stejně jako hledač minulosti. Poznávací zájezd do Ruska je totiž i vzpomínkou na dobu naštěstí už minulou. Jízda moskevským metrem, Lomonosovova univerzita, šašlik, bliny, čaj vařící se v samovaru nebo osvěžení si základních ruských frází, to vše je to, co některé z nás vrátí do dob biflování ruských slovíček a reálií „velkého souseda“.

Program:

1. den:
letecký přesun do MACHAČKALY.

2. den:
hlavní město DAGESTÁNSKÉ REPUBLIKY MACHAČKALA (centrum města, mešita), DUNA SARY-KUM vysoká 262 metrů (nejvyšší písečný přesyp na území Ruské federace).

3. den:
odjezd podél pobřeží KASPICKÉHO MOŘE do druhého největšího města Dagestánu DERBENT (citadela Naryn-Kala, hradby a staré město s nejstarší mešitou na území bývalého SSSR), možnost koupání na písečných plážích KASPICKÉHO MORE.

4. den:
cesta podhůřím Kavkazu do vesnice KUBACHI (vyhlášené perskou keramikou), horské vesnice ČOCH a GUNIB, opušťená vesnice GAMSUTL, pokračování kolem vodní nádrže CHIRKEYSK do KAŇONU SULAK (nejhlubší kaňon v Evropě).

5. - 6. den:
přejezd do ČEČENSKÉ AUTONOMNÍ REPUBLIKY, největší a nejhlubší horské jezero severního Kavkazu KAZENOJ-AM (Modré jezero), "MRTVÉ MĚSTO" KHOY, cesta nejdelší soutěskou severního Kavkazu ARGUN, hlavní město GROZNYJ (monumentální mešita "Srdce Čečenska", tržnice Berkat, pravoslavný chrám archanděla Michaela, muzeum Achmata Kadyrova, obchodní centra).

7. den:
pozůstatky bývaleho duchovního centra našchinců CHAJBACH, kde došlo v roce 1944 při deportaci Čečenců k upálení několikaset civilistů za živa, přejezd do REPUBLIKY INGUŠSKO, přírodní rezervace ERZI, komplexy středověkých obranných věží EGIKAL A TARGIM (podmíněno bezpečnostní situací a vyřízením permitu).

8. – 9. den
hlavní město SEVERNÍ OSETIE-ALANIE VLADIKAVKAZ (carská architektura, Osetinské kostely a mešity), BESLAN (město nechválně proslulé terotistickým útokem na školu v roce 2004), "vesnice mrtvých" DARGAVS (nekropolis 99 hrobek budovaných od 12. století), TSEY (turistické a lyžařské centrum ve stejnojmenném kaňonu), NÁRODNÍ PARK ALANIJA (ledovce, vodopády, čtyřtisícové vrcholy Velkého Kavkazu, domov kozoroha kavkazského a orlasupa bradatého).

10. den:
NALČIK, hlavní město KABARDSKO-BALKARSKÉ REPUBLIKY (tržiště, pevnost, Leninová třída, parky), VODOPÁDY CHEGEM, ruiny pohanské NEKROPOLE ELTYUBYU budované od 8. Století.

11. den:
středisko TĚRSKOL pod nejvyšší horou Kavkazu a Ruska ELBRUS s nadmořskou výškou 5 642 m. n. m. (fakultativně výjezd lanovkou na stanici Gara Baši ve výšce 3 800 m. n. m., lehký treking v okolí ÚDOLÍ AZAU s ledovci a vodopády, výhledy na Elbrus, muzeum alpinismu v Tegenekli).

12. den:
návrat do VLADIKAVKAZU, odlet do ČR.

Fotogalerie