Petrohrad A Petrodvorce S Návštěvou Pobaltských Republik 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 431 Kč

Popis


Cena nezahrnuje: Víza - od října 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 250Kč/os. vyřídí víza CK. Potřebné info obdržíte 1 měsíc před odjezdem. 1L pokoj +2.700,-Kč.Fakultativně: Návštěvu CARSKÉHO SELA s Jantarovou komnatou je nutno rezervovat již při zakoupení zájezdu (cena 890,-Kč/os.). Rezervaci ruský partner však potvrdí až cca 14 dnů před zájezdem, nebude-li rezervace potvrzena, částka bude klientovi obratem vrácena.
Doprava: Zájezdovým autobusem, nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové a Náchod.


Ubytování:

Ubytování - 6x nocleh (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Popis - Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně krás, i když jsou to země převážně rovinaté. Nejvíce jich můžete objevovat v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO. A k tomu návštěva překrásného ruského města Petrohrad.

Další informace - Návštěvu CARSKÉHO SELA s Jantarovou komnatou je nutno rezervovat již při zakoupení zájezdu (cca á 890,-Kč/os.). Vízum do Ruska – cca 1990 Kč (vízum a povinné vízové centrum). Pas je nutné odevzdat pro zajištění víza cca 1,5 měsíce před odjezdem a není k dispozici až do odjezdu zájezdu.

Program:

Program
1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko. 2. den: Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO)(9hodinová prohlídka)se starým městem na východním břehu Daugavy. Kromě starého centra s historickými, architektonickými a kulturními památkami od 14. stol. se v Rize nachází také několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem secesní architektury. Nocleh. 3. den: Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Dojezd do Tallinnu, dle času začátek prohlídky. Nocleh. 4. den: TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Tallinn nabízí také mnoho romantických uliček a náměstíček s možnostmi příjemného posezení. Přejezd do Ruska, dle času první seznámení s městem. Nocleh u Petrohradu. 5. den: Návštěva jednoho z vrcholů celého zájezdu - parku PETRODVORCE, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. Krásný park s fontánami po vzoru Versailleských zahrad a pavilonů. Dále prohlídka klenotu carského Ruska PETROHRADU (UNESCO): procházka historickým centrem této metropole na Něvě - Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, který vyrostl na místě, kde byl v r. 1881 zabit car Alexandr II., Něvský prospekt a další. Pro zájemce večerní výlet do krásně osvíceného centra města. 6. den: CARSKOJE SELO u Petrohradu – monumentální palác, který pro carevnu Alžbětu postavil architekt Rastrelli, a který byl symbolicky pojmenován na počest Kateřiny Veliké. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografií originálu ztraceného během 2. sv. války. Pokračování prohlídky PETROHRADU. 7. den: Dokončení prohlídky PETROHRADU: Zimní palác, jedinečná galerie Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, hlavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Vilniusu. 8. den: VILNIUS (UNESCO) – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh. 9. den: Návštěva vodního hradu TRAKAI, jedinečná památka v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Dále cesta přes Polsko do ČR. 10. den: Příjezd v ranních hodinách. Pořadí navštívených míst může být změněno.

Fotogalerie