Moskva a Sankt Petěrburg 2021 - letecky v malé skupině s průvodcem ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 28 950 Kč

Popis

Unikátní památky.

Letecký zájezd do Moskvy a Sankt Petěrburgu. Moskva vás zaujme historickými klenoty jako je Kreml, Rudé náměstí s chrámem V. Blaženého. Projdete se po Starém Arbatu a navštívíte i Trojickosergijevský klášter v Sergijev Posad. Sankt Petěrburg je jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Město se rozkládá v deltě řeky Něvy, na březích Finského zálivu. Unikátní památky, krásné carské zahrady. Sankt Petěrburg každého návštěvníka okouzlí.


Ubytování:

- V centru města, dvoulůžkové pokoje.

Program:

1. den
Odlet z Prahy do Moskvy, transfer do hotelu a ubytování, první seznámení s městem.

2. den
MOSKVA * Rudé náměstí – hlavní náměstí města zapsané na Seznamu památek světového dědictví UNESCO. chrám Vasila Blaženého – nejznámější chrám Moskvy. GUM – nejznámější ruský luxusní obchodní dům nacházející se v budově z 19. století je jednou z dominant Rudého náměstí. CHRÁM MATKY BOŽÍ KAZAŇSKÉ – chrám s bohatou minulostí. Mausoleum V. I. Lenina – nejpopulárnější turistická atrakce. HISTORICKÉ NÁMĚSTÍ – mnoho tisíc pozoruhodných exponátů. KREML – několik prohlídkových okruhů, zbrojnice, komplex Chrámového náměstí, Zvon Ivana Velikého, Uspenský chrám, Chrám Zvěstování Panny Marie a několik dalších chrámů. MANÉŽNÍ NÁMĚSTÍ – výhled na Kreml, vodotrysk. CHRÁM KRISTA SPASITELE – největší pravoslavný chrám na světě. PAMÁTNÍK PETRA VELIKÉHO – jeden z nejvyšších památníků na světě.

3. den
NOVODĚVIČÍ KLÁŠTER – opevněný klášter je zapsán na Seznamu památek UNESCO. STÁTNÍ UNIVERZITA – včetně Lomonosovy univerzity. Tretjakovská galerie – jedno z nejznámějších muzeí či galerií světa. Starý Arbat – nejslavnější moskevská ulice.

4. den
SERGIE POSAD * TROJICKOSERGIJEVSKÝ KLÁŠTER – památka zapsaná na seznamu UNESCO v městečku Sergie Posad, malebném starobylém městě umělců a dřevořezbářů, nejvýznamnější klášter v Rusku. Večerní přejezd rychlovlakem do Sankt Petěrburgu.

5. den
SANKT PETĚRBURG * NĚVSKÝ PROSPEKT – nejznámější ruská ulice dlouhá 4 km. KAZAŇSKÁ KATEDRÁLA – hrob maršála Kutuzova, muzeum historie náboženství. KLÁŠTER ALEXANDRA NĚVSKÉHO – založen Petrem Velikým. ZIMNÍ PALÁC – barokní a rokokový palác hostí část Ermitáže. ERMITÁŽ – jedno z největších uměleckých muzeí na světě. KŘIŽNÍK AURORA – symbol města. ALEXANDRŮV SLOUP – připomíná vítězství nad Napoleonem. ADMIRALITA – bývalé ústředí ruského námořnictva. KATEDRÁLA SV. IZÁKA – zlatý dóm. DOMEK PETRA VELIKÉHO – zde žil Petr Veliký, když dohlížel na stavbu města. MĚDĚNÝ JEZDEC – nejznámější socha Petra Velikého. PETROPAVLOVSKÁ PEVNOST – politické vězení, salva z děla z jedné z bašt ohlašuje denně poledne. Pěknou barokní stavbou je katedrála. KATEDRÁLA VE SMOLNÉM – jedna z Rastrelliho nejskvostnějších budov. Odtud Lenin řídil Velkou říjnovou socialistickou revoluci. NĚVA – možnost projížďky po kanálech Něvy.

6. den
PETRODVORCE – postavené Petrem Velikým, zahrady, fontány a kanály. SANKT PETĚRBURG * pokračování v prohlídce.

7. den
PUŠKIN – Jekatěrinský palác s Jantarovou komnatou. Komplex rozsáhlých zahrad. SANKT PETĚRBURG * dokončení prohlídky, noční program: OTEVÍRÁNÍ MOSTŮ – úchvatná podívaná na kolony lodí proplouvající pod osvětlenými zvednutými křídly mostů.

8. den
Transfer na letiště, během dne odlet do Prahy.

Fotogalerie