Český Banát aneb za českými krajany 

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 590 Kč

PopisUbytování:

Ubytování - Ubytování je zajištěno ve dvou až třílůžkových pokojích v rodinách českých krajanů, kteří jsou velmi přátelští a pohostinní (3x v Gerniku a 4x ve Sv. Heleně). Stravování: plná penze v rodinách (oběd formou balíčku). Jednolůžkový pokoj: 1.400,- Kč (nebo možnost sloučení na ubytování)

Program:

1. den,
odjezd v pátek odpoledne z ČR, noční přejezd přes Slovensko (nebo Rakousko) a  Maďarsko.

2. den,
dopoledne příjezd do Rumunska se zastávkou (cca 1,5 hod.) v barokním městě Temešvár, výměna peněz, prohlídka centra a největší pravoslavné baziliky v Rumunsku, odpoledne ubytování v české vesnici Gernik, prohlídka vesnice, Filipova díra.

3. den,
ráno odjezd busem do Sascy Romany - celodenní pěší výlet do kaňonu řeky Nery (skalnaté stěny jsou místy až 400 m vysoké), vodopády Vaicaga, možnost koupání v řece Nera, několik variant náročnosti turistiky, návrat večer do Gerniku.

4. den,
návštěva kulturního domu s obecní knihovnou, místní hřbitov, turistika v okolí Gerniku - pěší výlet k vodním mlýnkům U Petra, volný večerní program.

5. den,
po snídani pěší túra (cca 1,5 hod) k jeskyni Turecká díra, nádherné výhledy nad Gernikem, od Turecké díry buď pěší přesun do Svaté Heleny, nebo možnost dojít zpět do Gerniku a přejet autobusem do Svaté Heleny, po příjezdu ubytování a krátká prohlídka vesnice.

6. den,
celodenní výlet do srbského Banátu, návštěva tržnice v Bela Crkvi, přejezd ke krajanům do vesnice Češko Selo, prohlídka kostela a místního muzea, oběd v rybí restauraci na břehu Dunaje, možnost prohlídky městečka Ramu (plavba trajektem přes Dunaj), na závěr koupání u jednoho ze srbských jezer, návrat do Svaté Heleny.

7. den,
dopoledne pěší výlet do okolí – Kulhavá skála, odpoledne návštěva školy ve Sv.Heleně, k večeru vyhlídka na Dunaj a  Kazanskou soutěsku, pohled na zříceninu hradu Golubec, který leží na srbské straně Dunaje, volný večerní program.

8. den,
celodenní výlet, dopoledne hodinová plavba lodí po Dunaji v Kazaňské soutěsce, prohlídka jeskyně Veterani, návštěva starých termálních lázních Băile Herculane (bazény v přírodě), k večeru návštěva další české vesnice Bígr, návrat na ubytování.

9. den,
časně ráno odjezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách.

Fotogalerie