Bucurest, Gernik **

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 890 Kč

Popis

Rumunsko – je stále více a více navštěvovanou zemí. Bucurest - hlavní město Rumunska, konečně se stala trvalým sídlem královského dvora po roce 1698, počínaje panováním Constantina Brâncoveanu. Architektura Bukurešti je velmi pestrá, např. budovy klasicistní a secesní. V Bukurešti je významná také architektura komunistického období. Právě v období mezi válkami si vysloužila název "Paříž Východu", nebo také "Malá Paříž". Nejvíce památek bylo zničeno za vlády Nikolaje Ceaucesca. Sinaia to je "Perla Karpat" s nádherným zámkem Peles, který se řadí mezi 15 nejkrásnějších zámků na světě, malý zámek Pelešic. Při cestě z Orsove do české vesnice Gernik, se zastavíme u skály, kde je vytesána Decebalova hlava. Dále návštěva jeskyně Veterani, kde byl uložen stříbrný poklad Marie Teresie, nebo pohřbeno Zlaté rouno Dáků. Navštívíme Rumunský Banát nejen české vesnice Moldova Nuova a Gernik. Podíváme se, jak zde žijí naši krajané, "pokecáme" s nimi o životě a mnohé jiné. Podíváme se do místního muzea. Noclehy v Moldově nebo v Gerniku s domácími snídaněmi, dobře vychlazené pivečko za velmi přijatelnou cenu. Návštěva některého z klášterů a jiné zajímavosti kraje. Caransebes je město v oblasti Banátu, je to starobylé město se spoustou památek.

Oravita - Anina železnice, právě tato trať je nazývána “Semmering Banátu” je tou nejkrásnější v celé zemi, kdy vede přes mnoho viaduktů a tunelů v hlubokém údolí. Délka trati 34 km s převýšením přes 300 m, jezdí v turistické sezoně téměř každý.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle CeníkuUbytování:

Poloha -

Rumunsko – je stále více a více navštěvovanou zemí. Bucurest - hlavní město Rumunska, konečně se stala trvalým sídlem královského dvora po roce 1698, počínaje panováním Constantina Brâncoveanu. Architektura Bukurešti je velmi pestrá, např. budovy klasicistní a secesní. V Bukurešti je významná také architektura komunistického období. Právě v období mezi válkami si vysloužila název "Paříž Východu", nebo také "Malá Paříž". Nejvíce památek bylo zničeno za vlády Nikolaje Ceaucesca. Sinaia to je "Perla Karpat" s nádherným zámkem Peles, který se řadí mezi 15 nejkrásnějších zámků na světě, malý zámek Pelešic. Při cestě z Orsove do české vesnice Gernik, se zastavíme u skály, kde je vytesána Decebalova hlava. Dále návštěva jeskyně Veterani, kde byl uložen stříbrný poklad Marie Teresie, nebo pohřbeno Zlaté rouno Dáků. Navštívíme Rumunský Banát nejen české vesnice Moldova Nuova a Gernik. Podíváme se, jak zde žijí naši krajané, "pokecáme" s nimi o životě a mnohé jiné. Podíváme se do místního muzea. Noclehy v Moldově nebo v Gerniku s domácími snídaněmi, dobře vychlazené pivečko za velmi přijatelnou cenu. Návštěva některého z klášterů a jiné zajímavosti kraje.

Oravita - Anina železnice, právě tato trať je nazývána “Semmering Banátu” je tou nejkrásnější v celé zemi, kdy vede přes mnoho viaduktů a tunelů v hlubokém údolí. Délka trati 34 km s převýšením přes 300 m, jezdí v turistické sezoně téměř každý.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku

Ubytování -

2x hotel** v Bucuresti se snídaněmi - bufety, kousek od hlavního nádraží. Hotel má 2-3 lůžkové pokoje s možností přistýlky a také rodinné pokoje. Všech 150 pokojů s klimatizací, s vlastním WC+sprcha. Hotel má  recepci, jídelna, restaurace, bar. Ostatní vybavení hotelu zahrnuje i sejf, 24hodinovou recepci a pokojovou službu. V hotelu je k dispozici Wi-Fi, hosté tak mohou zůstat online i na cestách. Výhodné ceny nabízí i možnost stravování po celý den. Pohodová kavárna servíruje obědy. V Gerniku je 2x ubytování v penzionu, každý pokoj má vlastní WC+sprcha/vana, ráno se podává snídaně, v Lugoj je 1x ubytování ve 2-4 lůž.pokojích s WC+sprcha/vana - bez snídaně

Cena zahrnuje -

Vlakové jízdné Břeclav - Bucuresti a zpět, 1x lehátkové příplatky T/6 pro noční přejezd tam, 3x místenky, transfer z/na nádraží, 2x hotel se snídaněmi, 2x penzion se snídaněmi, 1x hotel (bez snídaně),vedoucí zájezdu (min.15 osob), minibus Orsova - Lugoj, jízdné na vláček "Semmering Banátu", zákonné pojištění CK, Při odjezdu z Prahy příplatek 800 Kč, z jiných stanic je příplatek dle tarifu ČD.

Základní cena os./2-3lůžkový pokoj (vhodné pro klienty s vlastními jízdenkami): minibus Orsova - Lugoj, 1x lehátkové příplatky T/6 pro noční přejezd tam, 3x místenky, transfer z/na nádraží, 2x hotel se snídaněmi, 2x penzion se snídaněmi, 1x hotel (bez snídaně),vedoucí zájezdu (min.15 osob), zákonné pojištění CK,

Cena nezahrnuje -

cestovní zdravotní pojištění, ostatní strava, event.doprava/ MHD v Bucuresti a v Sinaie, místní průvodce, vstupné 40-60 Eur dle zájmu, a vše co není psáno "cena zahrnuje"

Slevy -

zaplatíte jen 2000 Kč/osoba, změna klenta bez příplatku až do 14 dnů před odjezdem, můžete si změnit zájezd za jiný, nejpozději do 2 měsíců před odjezdem bez poplatku. Sleva z ceny zájezdu pro děti až do 14 let, děti do 2 let ZDARMA.

Program -

Poznámka: Z důvodu frenkvence jízdy vlaků, je možná úprava sledu programů zájezdu, obsah bude zachován.

1.den odjezd z Břeclavi v poledních hod., přestup v Budapesti do přímého lehátkového vozu T/6 do Sinaie,

2.den: příjezd do Sinaie, prohlídka zámků, parku, miniatury vlaků, historické lokomotivy, k večeru odjezd do Bucuresti ma nocleh.

3.den snídaně, vzhledem ke svým památkám a kráse je Bucurest přezdívána Paříží Východu. Vítězný oblouk, ev. i vesnice Dimitrie Gusti, Parlamentní paláce a Caucescovo šílenství po bohatství a moci, Zimní palác krále Karola 1.

4.den snídaně (event. balíček na cestu), v 5,00 hod. odchod na nádraží, odjezd do Orsove. Minibusem k Decebalově hlavě, jeskyně Veterani, k večeru příjezd do Gerniku, ubytování, nocleh

5.den snídaně, volno, prohlídka Gerniku - největší z českých vesnic v Banátu, event. krátká pěší turistika, nebo pokec s domorodci. kteří ještě nezapomněli mluvit česky

6.den snídaně, odjezd minibusem do Oravity, dále historickým vláčkem po trati "Semmering Banátu" do Aniny, dále odjezd minibusem do Lugoj, ubytování, volno, nocleh

7.den v časných ranních hodinách odjezd do Budapesti, po přestupu na vlak do ČR, odjezd domů. Příjezd kolem 19. hod. do Břeclavi, vlak pokračuje do Prahy (příj.po 22,00 hod.), spoj do Ostravy, příj. po 21,00 hod.

Vybavení -

Vybavení hotelů a penzionů je různá, faktem zůstává, že každý pokoj má vlastní WC+sprcha/vana, ostatní strava je možná při nákupu v bufetech aj.

Fotogalerie