Réunion - vulkanický ostrov v tropickém ráji 

Dejte vědět svým přátelům:

od 75 990 Kč

Popis


Poloha:

REUNION - OSTROV RŮŽÍ A VANILKYRéunion je ostrovem divoké i něžné krásy. Díky svému vulkanickému původu se ostrov zvedá vysoko nad hladinu Indického oceánu a doposud činná sopka Piton de la Fournaise občas předvádí své ohnivé divadlo. Zároveň nabízí i jemnou krásu vzácných bourbunských růží a nezaměnitelnou vůni vanilky. Připočtěte si k tomu krásné slunečné počasí téměř celý rok, pláže s bílým pískem, vodopády a kaňony vysoko v horách, omračující mix africké, indické a evropské kultury – výsledkem bude, že tomuto klenotu Indického oceánu, jak se Reúnionu přezdívá, určitě neodoláte. Réunion leží asi 800 km východně od ostrova Madagaskar. Málokdo ví, že Reúnion společně s ostrovem Maurícius a malým ostrůvkem Rodrigues tvoří souostroví Maskarény. Ostrovy září v Indickém oceánu jako vzácné perly. Jejich bujná zeleň a nádherné pláže přitom byly objevené až ve středověku a první obyvatelé sem přišli v době rozmachu evropských zámořských cest.Dnes Réunion patří k francouzským zámořským územím. Více než devěttisíc kilometrů od Francie tak můžete stát v exotickém ráji a zároveň stále na území Evropské unie.

Program:

1. den:
odlet z ČR na Réunion.

2. den:
přílet na RÉUNION, transfer na ubytování, večeře.

3. den:
snídaně, volný den, možnost návštěvy nedělního dopoledního trhu s neuvěřitelně širokou nabídkou tropického ovoce, zeleniny i kreolských jídel vč. ochutnávek, pohoda na pláži, ideální místo pro šnorchlování, večeře.

4. den:
po dřívější snídani přejezd blízko plošiny LES MAKES, odtud pěšinou pestrobarevnou krajinou kolem bohatě kvetoucích keřů, pak lesem kryptomérií (původně japonský cedr) s úžasnými výhledy na plošinu s políčky a zahradami, později se otevřou pohledy do kaldery CILAOS. Obdivujeme pozoruhodnou krajinu s mnoha vesničkami na úbočích roklí i při úpatí skalních masivů. Vydáme se k nejvyšší vyhlídce LA FENETRE (okno) ve výšce 1 587 m na okraji kaldery CILAOS. Lesem sestup na parkoviště (↑↓530 m, 4,5 hod). Návrat do hotelu, večeře.

5. den:
po snídani odjezd zajímavou pobřežní silnicí na severní pobřeží, návštěva farmy, seznámení s pěstováním a zpracováním vanilky, možnost nákupu vanilky i dalších zajímavých výrobků. Krátký přejezd k řece ST. SUZANNE, lesní pěšinou pod vodopád, úžasný zážitek z koupání pod kaskádami uprostřed divoké vegetace. Po příjemném osvěžení přejezd do hlavního města SAINT DENIS, společná prohlídka nejvýznamnějších památek, elegantních kreolských staveb, nábřeží s živým rybářským přístavem, zastřešenou tržnicí, exotickou zahradou, ale i návštěva katedrály, případně tamilského chrámu či velké mešity. Možnost ochutnat i místní cukrářské speciality nebo navštívit jedno z muzeí. V podvečer odjezd do hotelu, večeře.

6. den:
po snídani přejezd na západní stranu ostrova do blízkosti aktivní sopky PITON DE LA FOURNAISE. Zastávky na vyhlídkách uprostřed PLAINE DE SABLE (písečná planina) pokryté vrstvou sopečného písku. Pokračujeme na konec cesty sopek, na parkoviště u malého občerstvení Pas de Bellecombe s vyhlídkou na neskutečnou měsíční krajinu. Odtud klesá kamenné schodiště do hlubin nejmladší kaldery, tvarované do podkovy ENCLOS FOUQUE. Okružní pěší výlet fantastickou sopečnou krajinou původního kráteru přes malou sopku FORMICA LEU, kterou lze obejít po okraji sopečného kužele, ke kapli v lávové jeskyni. Cesta vede sopečnou pustinou přerušovanou pitoreskními útvary ze zchladlé lávy s mnoha barevnými odstíny zpět na parkoviště (↑↓440 m, 4,5 hod.). Přejezd do hotelu, večeře.

7. den:
po časné snídani přejezd na parkoviště ve výšce 1 000 m nad vesnicí DOS D‘ANE, kratší výlet okolo severního okraje kaldery MAFATE s mnoha vyhlídkami do kráteru, které patří k nejobdivovanějším na ostrově. Uvidíme zblízka nejdivočejší kalderu, jejíž panenská příroda uprostřed dramaticky členěné krajiny je přístupná pouze helikoptérou nebo několikahodinovým pochodem. Okolo zajímavé skalní formace VERRE BOUTEILLE, cestou zpět po kamenitém ostrohu, se otevírají nádherné vyhlídky na západní pobřeží ostrova (↑↓240 m, 2,5 hod.). Na zpáteční cestě k pobřeží zastávka na nejslavnějším trhu ostrova v ST. PAUL. Uvidíme pestrobarevnou směsici stánků s nabídkou místního ovoce, zeleniny, sýrů, koření i řemeslných výrobků. Určitě neodoláme ochutnávce vyhlášených koktejlů či místního piva Dodo. Odpoledne přejezd do hotelu, večeře.

8. den:
po snídani přejezd panoramatickou silnicí vysekanou do skály se spoustou serpentin a neustálým prudkým klesáním i stoupáním do kouzelného městečka CILAOSU ve výšce 1 200 m uprostřed kaldery stejného jména. Výlet okolo původních termálních lázní nádhernou krajinou, kde se střídá les kryptomerií s vyhlídkami na ostře řezané okolní vrcholky i tajemné vodopády v srdci CILAOSU, zastávka u vodopádů BRAS ROUGE (↑↓300 m, 2,5 hod.). V případě dostatku času vyjedeme ke skalní vyhlídce ROCHE MERVEILLE, odkud budeme ještě jednou obdivovat dynamickou krajinu se zalesněnými vrcholky i skalami obklopenou hradbou vysokých štítů hor. Prohlídka městečka CILAOS, obchůdků s rukodělnými výrobky, event. posezení v restauraci. Přejezd do hotelu, večeře.

9. den:
snídaně, volný den, relax na pláži nebo místním busem k nedaleké farmě KÉLONIE, kde se seznámíme se zajímavou expozicí. Můžeme pozorovat i chov mořských želv nebo se přesunout (opět místním busem) na vyhlášenou pláž BOUCAN CANOT s palmovým hájem a pestrou nabídkou barů i restaurací.

10. den:
dřívější vstávání (snídaně formou balíčku), výjezd k vyhlídce LE MAIDO, do výšky 2 171 m na jižním okraji MAFATE, rozloučení s impozantními srázy, zalesněnými roklemi a strmými masivními stěnami i nejvyšším vrcholem PITON DE LA NEIGE. Odměnou za brzké ranní vstávání nám budou dech beroucí pohledy do přírodního amfiteátru, který se obvykle brzy zahalí mraky. Okružní pěší výlet kosodřevinou podél kraje kráteru směrem na vrchol GRAND BÉNARE, odbočkou k původní ledové jeskyni a zpět na parkoviště (↑↓360 m, 4,5 hod.). Večeře.

11. den:
po snídani odjezd na parkoviště na lesní cestě BÉLOUVE/BÉBOUR v těsné blízkosti kaldery SALAZIE, okružní nenáročná cesta jedním z posledních původních lesů na Réunionu - nejkrásnějším deštným pralesem a mlžnými lesy s bujnou tropickou vegetací většinou po dřevěných chodnících až k vyhlídce TROU DE FER, kde uprostřed zeleně se řítí do hloubky přes 500 m vysoká soustava úžasných vodopádů. Každou chvíli se proud vody střídá s mlžným oparem. Zpět pralesem i lesem tamaryšků přes vyhlídku s barem BÉLOUVE na parkoviště (↑↓250 m, 4,5 hod.). Přejezd do hotelu, večeře.

12. den:
snídaně, dle letového řádu odlet domů.

13. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie