Pohodový týden - Řecko - np Vikos, kláštery Meteora a moře u proslulé Pargy 

Dejte vědět svým přátelům:

od 36 490 Kč

Popis


Poloha:

Řecko je nádhernou zemí s bohatou historií a kulturními památkami. Všichni známe rčení, že Řecko je kolébkou civilizace. A ono na tom něco bude. :-) Nejstarší památky, jako například věštírna v Dodoně, byly často ukryté pod nánosy zeminy a kdyby naši první badatelé nevěřili bájím a pověstem, nikdy bychom pozůstatky nádherných staveb chrámů nespatřili. Řecko je zemí oblíbenou pro své moře, pro své památky, ale i místní kuchyni. V hornaté části na severu se pěstují olivy, z nichž pochází výborný olivový olej, který doprovází snad každé místní jídlo. Také maso pečené na všechny způsoby, doplněné zeleninovým salátem s místním kořením a jogurtem, si určitě nenechte ujít. Řekové jsou velmi družní, rádi si s vámi popovídají a využijí každé příležitost k navázání kontaktu. Jsou velmi pohostinní, i když s přílivem turistů je to už často i obchodní tah. Řekové milují víno a zpěv. Někdy mám pocit, že největší koncentrace taveren je právě tam. Jejich život je také velmi ovlivněn vírou. Existuje zde hora Athos, kam z náboženských důvodů nesmí vkročit žena. Na druhou stranu, kdysi nepřístupné kláštery jako Meteoron ve skalách nad městečkem Kalambaka, jsou dnes přístupné každému. Dodnes nás udivuje, jak kdysi tato rozlehlá stavení jejich zakladatelé umístili na vrcholky pískovcových skal. A pokud vás nepřitahují starověké památky, moderní architektura, která vyrostla mezi starověkými pozůstatky budov, ani lenošení na pláži – vyrazte na sever, do hor. Velkou část severu Řecka tvoří tvoří Pindos, kde vápencové masivy jako například planina Astraka vytváří nádherné scenerie. V Záhoří najdeme ale i divoké propasti jako kaňon Vikos, krasové jevy a zagorijské vesničky Mikro a Megalo Papigo, kde se před několika staletími zastavil čas. Místní atmosféra ticha a divokých hor, přímo vybízí k posezení a výhledům do širokého kraje, kde den končí západem slunce. Nemohu opomenout ani bájný Olymp, sídlo řeckých Bohů s nejvyšší horou Řecka Mytikasem (2917 m). Řecko nejsou jen osmimilionové Athény, ale i spousta menších měst s bohatou historií jako Ioaninna nebo Soluň.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko


Ubytování:

Ubytování: - 7x ubytování v 3* hotelu - 4x v oblasti Ioannina, 3x centrálně umístěný hotel v Parze

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Prevezy, transfer do města IOANNINA, večeře.

2. den:
přejezd do oblasti NP VIKOS, zastávky u kamenných mostů ZAGORI, poté přejezd do horské kamenné vesničky MONODENDRI a na vyhlídku OXIA, ze které jsou dechberoucí výhledy do největšího evropského kaňonu VIKOS, který dosahuje hloubky až 900 m. Následuje přejezd na další neopakovatelnou vyhlídku ve vesničce VIKOS. Pro zájemce možnost turistiky na „dno“ kaňonu podél koryta řeky (stezka začíná ve vesnici Monodendri a končí v obci Vikos, kde vás vyzvedne i náš autobus).

3. den:
po snídani přejezd do oblasti TZOUMERKA. Navštívíme největší kamennou vesnici v Řecku SYRRAKO, odtud nenáročný pěší výlet do sousední vesničky KALARITES. Přejezd k vodopádům KOUIASSA, u kterých se nalézá malebná kavárna otevřená v budově původního mlýna. Při odjezdu zastávka u kláštera HOLY KIPINAS vytesaného do skály. Po celou dnešní cestu vás budou provázet neopakovatelné výhledy na hory NP TZOUMERKA.

4. den:
přejezd do oblasti TYMFI, prohlídka kamenných vesniček MIKRO a MEGALO PAPIGO, celodenní túra rozeklaným vápencovým masivem – náročnější výstup na krasovou planinu ASTRAKA pod stejnojmenným vrcholem, možnost občerstvení na horské chatě. Zdatnější dojdou až k jezírku DRAKOLIMNI. Pro méně zdatné turisty den strávený k okolí vesniček – např. SKALNÍ JEZÍRKA připravená ke koupání.

5. den:
po snídani přejezd ke klášterům METEORA, které jsou vystavěny na nepřístupných skalních homolích a dříve se do nich mniši dostávali kladkami či po žebřících. Do vybraných klášterů i nahlédneme. Odpolední přejezd k moři do oblasti PARGA.

6. den:
relaxace u moře nebo možnost návštěvy BENÁTSKÉHO HRADU v Parze, v jeho areálu je krásné posezení v kavárně s nezapomenutelným výhledem na místní ostrůvky. Fakultativně možnost lodního výletu na ostrovy PAXOS a ANTIPAXOS.

7. den:
po snídani návštěva antických vykopávek NEKROMANTEIO. Poté budeme pokračovat do vesnice GLYKI. Odtud se vydáme po slavné stezce SKALA TZAVELENAS, která vede nad bájnou řekou nářků – ACHERON. Bude čas i na koupání a brodění proti proudu řeky do její soutěsky.

8. den:
snídaně, odlet dle letového řádu zpět do Prahy.

Fotogalerie