Pohodový týden - Národní parky Řecka a pohoda pod Olympem 

Dejte vědět svým přátelům:

od 36 490 Kč

Popis


Poloha:

Řecko je nádhernou zemí s bohatou historií a kulturními památkami. Všichni známe rčení, že Řecko je kolébkou civilizace. A ono na tom něco bude. :-) Nejstarší památky, jako například věštírna v Dodoně, byly často ukryté pod nánosy zeminy a kdyby naši první badatelé nevěřili bájím a pověstem, nikdy bychom pozůstatky nádherných staveb chrámů nespatřili. Řecko je zemí oblíbenou pro své moře, pro své památky, ale i místní kuchyni. V hornaté části na severu se pěstují olivy, z nichž pochází výborný olivový olej, který doprovází snad každé místní jídlo. Také maso pečené na všechny způsoby, doplněné zeleninovým salátem s místním kořením a jogurtem, si určitě nenechte ujít. Řekové jsou velmi družní, rádi si s vámi popovídají a využijí každé příležitost k navázání kontaktu. Jsou velmi pohostinní, i když s přílivem turistů je to už často i obchodní tah. Řekové milují víno a zpěv. Někdy mám pocit, že největší koncentrace taveren je právě tam. Jejich život je také velmi ovlivněn vírou. Existuje zde hora Athos, kam z náboženských důvodů nesmí vkročit žena. Na druhou stranu, kdysi nepřístupné kláštery jako Meteoron ve skalách nad městečkem Kalambaka, jsou dnes přístupné každému. Dodnes nás udivuje, jak kdysi tato rozlehlá stavení jejich zakladatelé umístili na vrcholky pískovcových skal. A pokud vás nepřitahují starověké památky, moderní architektura, která vyrostla mezi starověkými pozůstatky budov, ani lenošení na pláži – vyrazte na sever, do hor. Velkou část severu Řecka tvoří tvoří Pindos, kde vápencové masivy jako například planina Astraka vytváří nádherné scenerie. V Záhoří najdeme ale i divoké propasti jako kaňon Vikos, krasové jevy a zagorijské vesničky Mikro a Megalo Papigo, kde se před několika staletími zastavil čas. Místní atmosféra ticha a divokých hor, přímo vybízí k posezení a výhledům do širokého kraje, kde den končí západem slunce. Nemohu opomenout ani bájný Olymp, sídlo řeckých Bohů s nejvyšší horou Řecka Mytikasem (2917 m). Řecko nejsou jen osmimilionové Athény, ale i spousta menších měst s bohatou historií jako Ioaninna nebo Soluň.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko

Program:

1. den:
odlet z ČR do Řecka Soluň/Preveza, tranzit do pohoří PINDOS, ubytování v horském městečku Konitsa (3 noci na stejném místě).

2. den:
odpoledne pěší túra divokým kaňonem řeky AOOS ke klášteru STOMIO s úžasnou vyhlídkou do soutěsky z jeho terasy, návrat na ubytování do Konitsy.

3. den:
přejezd do oblasti TYMFI, prohlídka kamenných vesniček MIKRO a MEGALO PAPIGO, celodenní túra rozeklaným vápencovým masivem - výstup pod krasovou planinu ASTRAKA pod stejnojmenným vrcholem (2 436 m), možnost občerstvení v horské chatě Gamila, návrat na ubytování do Konitsy.

4. den:
přejezd do NP VIKOS - ZAGOROHORIE - přechod nejkrásnějšího kaňonu Balkánu Vikos bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Později odpoledne prohlídka další typické zagorské vesničky s kamennými domy MONODENDRI, alternativně monumentální vyhlídka OXYA do ramen kaňonu, návrat na ubytování do Konitsy.

5. den:
ráno přejezd pohoří Pindos do oblasti klášterů METEORA, krátké túry, mezi kláštery večerní atmosféra městečka KALAMBAKA, nocleh.

6. den:
dokončení procházek mezi skalními kláštery, návštěva některého z nich, přejezd k Egejskému moři do oblasti OLYMPSKÉ RIVIÉRY, odpolední relaxace a koupání, nocleh v hotelu u moře (2 noci na stejném místě).

7. den:
realaxace a odpočinek u moře nebo pro zájemce (v ceně zájezdu) brzy ráno celodenní túra na „Diův trůn“, na posvátné místo a nejvyšší horu Řecka - OLYMP. Pro nejzdatnější se nabízí zdolání nejvyššího vrcholu MYTIKAS (2 917 m). Návrat zpět do hotelu.

8. den:
transfer na letiště a odlet dle letového řádu do Prahy

Fotogalerie