Vídeň po stopách Habsburků, Schönbrunn i Laxenburg a Baden - festival růží, hist **+

Dejte vědět svým přátelům:

od 5 990 Kč

PopisUbytování:

Doprava - klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD.Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Pojištění - zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696•pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč•pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč•úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)•poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč•pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Program:

1.den
1. den: odjezd v 6.00 h z Prahy a po trase dle dohody, Br a po trase do Rakouska, VÍDEŇ chrám sv. Štěpána, náměstí Marie Terezie s císařovniným velkolepým pomníkem, Kunsthistoriches Museum a Přírodovědné muzeum (moderní interaktivní muzeum přírody a vědy, mj. i sbírky Františka Štěpána Lotrinského, manžela Marie Terezie), budovy postavené Františkem Josefem na Ringu, Parlament, Nová radnice, Vídeňská universita, hradní divadlo, kavárna Sacher, Hofburg, staleté hlavní sídlo rodu Habsburků, Muzeum Sissi s císařskými apartmány a Stříbrnou komorou (drahocenné stolní nádobí, náčiní, užitkové předměty) a pak návštěva zlaté klenotnice, poklady Habsburků vč. císařské koruny a žezla, ale také vzácné památky z pokladů císařů Svaté říše římské a sicilských králů, augustiniánský svatební kostel Habsburků, poté kavárna Sacher, proslulá výrobou slavných dortů, možnost oběda (třeba vídeňský řízek), Kapucínská krypta - hrobka rodu Habsburků se zdobnými rakvemi a sarkofágy, Kärtnerstrasse, stavby Fischer z Erlachu, chrám sv. Petra, cukrárna Demel, která dodávala sladkosti na císařský dvůr, farní kostel Habsburků sv. Michala, anebo individuálně vídeňská muzea a galerie, Leopold Museum, muzeum moderního umění MUMOK, galerie Albertina, nebo Kunsthistorisches Museum a Kunstkomora s poklady ze sbírek Rudolfa II., lze navštívit aktuální výstavy umění nebo individuálně posezení v kavárně na výbornou kávu a dort sacher nebo individ. návštěva některé z historických zahrad centra Vídně (Burggarten a Volksgarten jako zahrady Hofburgu, včetně Heldenplatz a Maria Theresien Platz)

2.den
2. den: cesta do okolí rakouské metropole za dalšími památkami na rod Habsburků a za příjemnými zážitky: LAXENBURG, prohlídka zámku, který patříval v 1. polovině 19. století k oblíbeným sídlům císařské rodiny, vodní zámek Franzensburg na ostrově (interier), rozsáhlý zámecký park s působivou zahradní architekturou v romantickém historizujícím stylu, pavilóny, umělé jeskyně, chrámy, turnajový dvorec, Starž hrad z 12. st. a Modrý dvůr (exteriery) odpoledne oblíbené lázeňské město BADEN u Vídně, zvané též město růží, také sem s oblibou jezdívali různí členové panovnického rodu, krásné lázeňské parky, park Doblhoffpark - Festival růží a návštěva největšího rozária v Rakousku – na 25.000 keřů a na 900 druhů růží, možnost variantně koupání v zážitkových termálních lázních Römertherme a moderní wellness

3.den
3. den: VÍDEŇ, dokončení prohlídky: vídeňský Belveder, prohlídka zámků (horní a dolní) i s francouzským parkem a císařskou zahradou, stálá výstava uměleckých děl (Klimt, Schiele), dále zámek Schönbrunn, původně letohrádek, přestavěný v přepychové sídlo Marie Terezie a později císaře Františka Josefa (letní rezidence), prohlídka interiérů - velký okruh, rozsáhlé zahrady, popř. muzeum kočárů, můžete si dát oblíbenou pochoutku šlechtické rodiny – jablečný štrúdl se šlehačkou, na závěr zastávka na okraji Vídně u pěkného lesoparku Lainzer Tiergarten s vilou Hermes, kterou nechal postavit císař František Josef pro svou choť Alžbětu jako vilu snů, návrat před půlnocí CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí, otvíracích dob a zájmu větší skupiny vzhledem k výstavám.

Fotogalerie