Turistika v oblasti Dachsteinu ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 490 Kč

Popis

Během pobytu možnost navštívit lázně Grimming Therme v Bad Mitterdorf.

Program:

1. den,
odjezd ráno z Prahy přes ČB do Rakouska, oblast Tauplitz ve Štýrsku – Tauplitzalm – jedinečná náhorní plošina ve výšce 1.650 m. Lehká turistika kolem Šesti jezer, event. výstup na Lawinenstein 1.996 m, ubytování, večeře.

2. den,
Tauplitzalm – výstup na horu Traweng 1.984 m n. m. s okruhem na vrcholu - cca 3-4 hodiny, po sestupu ke Grazerhütte cca 30 minut k jezeru Steirersee (Štýrské jezero) – krásný výhled na jezero, další eventualitou je i možnost obejít toto jezero. Doporučujeme posezení ve zdejších restauracích s výhledem na jezero (možnost ochutnat zdejší specialitu uzeného pstruha); delší variantou celodenní horské túry je výstup po trase Tauplitzalm - jezero Steirersee na horu Grosses Tragl 2.179 m n.m., nádherné výhledy (cca 5 hodin), večeře.

3. den,
po snídani busem: a) z Obertraunu lanovkami na Krippenstein – 2.108 m, Určitě se zastavíme nejprve na tzv. Spirále světového dědictví s nádherným výhledem, dále budeme pokračovat zážitkovou turistickou stezkou na „Jeslový kámen“ - senzační vyhlídka v Alpách ve tvaru ruky s pěti prsty, která ční na Krippensteinu nad více než 400 m hlubokou propastí. Turistika pod masivem Dachsteinu, trasa cca 3 hodiny vede z vrcholu Krippensteinu pozvolným klesáním kolem jezírka až k poslední stanici lanovky Obertraun,  cca 15 minut chůze od lanovky je ke krásné restauraci Gjaidalm (posezení na terase), po návratu večeře b) v případě špatného počasí: návštěva Hallstattu (UNESCO), prohlídka solných dolů, města a kostnice, odpoledne z Obertraunu lanovkou na stanici Schönbergeralm k prohlídce Velké ledová jeskyně a Mamutí jeskyně.

4. den,
po snídani odjezd do oblasti Dachsteinu: atrakce číslo 1 ve Štýrsku – lanovkou Hunerkogel až do výšky 2.694 m (lanovka překoná za pět minut výškový rozdíl 1.000 m, v lanovce je i podlahové skleněné okno, možná je i „cabrio“ jízda na „terase“ lanovky. Dále navštívíme jednu z nejatraktivnějších vyhlídkových plošin v Alpách – vyhlídka „Sky Walk“ s prosklenou podlahou cca 300 m nad propastí nad stěnou Dachsteinu. V roce 2015 byl otevřen víc jak 100 metrů dlouhý visutý most a další vyhlídková prosklená platforma „Schody do prázdna“. – Zážitkem je prohlídka Ledového paláce - Eispalast (např. Křišťálové katedrály“ atd.). V případě pěkného počasí doporučujeme lehké putování po ledovcích po vytyčené trase na Dachsteinskou vyhlídku, na jejímž úpatí leží chata Seethallerhütte – turistika pod majestátnými vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein 2.995 m, dolů zpět opět lanovkou, večeře.

5. den,
po snídani busem do Bad Aussee a dále vysokohorskou silnicí pod nádhernou tabulovou horu Loser, parkoviště a chata Loserhütte ve výšce 1.497 m., krátký výstup k jezírku Augtsee a dále ke skalnímu oknu Loserfenster (krásné výhledy), pro zdatné turisty výstup až na vrchol hory Loser 1.838 m. Odpoledne odjezd autobusem podél jezera Grundlsee do Gössl, odsud pěšky naučnou stezkou podél potoka Toplitz Bach cca 30 minut ke Toplitzsee, lodí po jezeře a dále ke Kammer See (pramen řeky Traun a vodopád), odjezd do ČR, příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie