To nejlepší z rakouského adventu ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 390 Kč

PopisUbytování:

Ubytování - Ubytování je zajištěno ve 3* gasthofu Römischer Keller v Kuchlu. Všechny pokoje jsou s příslušenstvím, TV, fénem a balkónem. Hostům je k dispozici WiFi připojení zdarma. Jednolůžkové pokoje jsou za příplatek. Stravování: snídaně formou bufetu, večeře – menu o 3 chodech (nápoje nejsou v ceně)

Program:

1. den,
odjezd z ČR v časných ranních hodinách, ráno příjezd do Lince, krátká dopolední prohlídka centrem města začíná u největšího kostela v Rakousku - Katedrály Neposkvrněného Početí Panny Marie, pokračuje přes renesanční Zemský dvůr s kašnou ze 17. století, kolem Zemského divadla k Martinskirche (považovaný za nejstarší dochovaný kostel v Rakousku). Odsud je to pár kroků (přes Linecký zámek) na Hlavní náměstí (s barokním sloupem Nejsvětější trojicea Starou radnicí) s adventním trhem, krátký volný čas na „vánoční naladění“. Přejezd do rakouského města Vánoc Steyru (poutní kostelík, muzeum Vánoc a vánoční poštovní úřad); podvečer zavítámena malebný adventní trh do městečka St. Wolfgang na břehu jezera Wolfgangsee, které osvětluje obří vánoční lucerna, odjezd na ubytování, večeře

2. den,
po snídani odjezd do Salzburgu, prohlídka města s průvodcem (zámek Mirabell, Obilná ulička, rodný dům W. A. Mozarta, Mozartplatz, Dóm); volný čas na výstup k pevnosti Hohensalzburg a toulání po adventních trzích, které najdete v centru Salzburgu na každém kroku. V podvečer odjezd do malebného Oberndorfu, kde si v místní kapličce zazpíváme píseň Tichá noc, tedy na stejném místě, kde zazněla na Štědrý den roku 1818 úplně poprvé. Odjezd do ČR.

Fotogalerie