Slavnosti shánění stád 2021 - denní přejezdy 

Dejte vědět svým přátelům:

od 4 950 Kč

Popis

V tyrolském údolí Wildschönau.
Gastronomické speciality

Poznávací zájezd na slavnosti, které se uskuteční na počest ukončení sezony volné pastvy s hudebním a tanečním doprovodem, někdy s ochutnávkou tradičních místních specialit. V rakouských horách se každoročně konají na různých místech v průběhu září.

Program:

1. den
odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Přesun do Rakouska. KRAMSACH – skanzen (Museum Tiroler Bauernhöfe). Muzeum tyrolských selských usedlostí. S trochou nostalgie si tu můžete prohlédnout selské dvory s přitažlivými detaily jako působivé svědectví o této kultuře.

2. den
ALMABTRIEB *AUFFACH – v údolí Wildschönau. Sledování shánění stád s řemeslným a zemědělským trhem. Před návratem z pastvin jsou zvířata pěkně zdobena. Na tradiční cestu dobytka v Auffachu ve Wildschönau bude z pastvin do údolí odvedeno více než 500 zvířat. Zemědělci z této oblasti nabízejí speciality jako je Brodakrapfen, sádlové nudle, sýrové a slaninové speciality a další regionální pochoutky. Řemeslníci ukazují tradiční techniky. Je zajištěno i hudební vystoupení. SCHATZBERGBAHN – odpoledne výlet lanovkou na Schatzberg 1903 m, vycházka po hřebeni, výhledy. Možnost přechodu vzdušného mostu, panoramatické výhledy na Vysoké Taury.

3. den
CHIEMSEE – jedno z největších bavorských jezer. Výlet lodí na Herreninsel (Mužský ostrov). Možnost prohlídky slavného zámku Ludvíka II. Bavorského, který je obklopen pěknými zahradami. Možnost návštěvy Ženského ostrova. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Fotogalerie