Sankt Michael, Lungau, apartmány, penziony, hotely 

Dejte vědět svým přátelům:

od 2 450 Kč

Popis

Horské městečko St. Michael se nachází na slunném jihu Salcburska, v srdci biosférické rezervace Salzburger Lungau.  Krajina v okolí Sankt Michael im Lungau, plná jezer, alpských vrcholků, pasoucích se krav a historických památek, je právem zapsána na seznamu UNESCO jako Biosphärenpark Salzburger Lungau. Přes 350 kilometrů turistických tras v tomto regionu vede návštěvníky kolem jezer, pasteveckých salaší a středověkých hradů až do 2500 metrů nad mořem. Cykloturisté mají k dispozici téměř 1000 kilometrů cyklotras všech úrovní náročnosti. V Lungau je také široká síť dobíjecích stanic pro elektrokola a jejich půjčovny, jsou tu i vynikající podmínky pro jízdu na kolečkových bruslích a pro milovníky vodních sportů. V nadmořské výšce nad 1000 metrů leží 27 jamkové golfové hřiště s nádherným výhledem do okolí. Pro malé návštěvníky je připraveno lanové centrum v Katschbergu a naučné stezky po okolí Sankt Michael. Díky kartě Lungau Card získají hosté spoustu slev a výhod pro pobyt v této oblasti. Ubytování:

Poloha -

Spolková země Salzbursko s hlavním městem Salzburg má bohatou historii i pestrou současnost. Salzburg byl sídelním městem arcibiskupů, je spojován s W.A. Mozartem, historické centrum je zapsáno na seznamu památek UNESCO. V současnosti je město vyhledávaným cílem nejen díky architektonickým skvostům, ale i pro mnoho významných kulturních akcí a také pro svou polohu v malebné krajině. Salcbursko ve středověku patřilo k nejbohatším zemím, hlavně díky solným dolům v Halleinu a Bad Dürnbergu a dobývání zlata v Gasteinském údolí. Největšími lákadly Salcburska jsou např. nejhlubší soutěska Rakouska Liechtensteinklamm (nejhlubší a nejužší místo v Alpách),  přehradní jezera na Kaprunu, jezero v Zell am See, Grossglocknerská vysokohorská silnice, termální lázně Bad Gastein a Bad Hofgastein nebo hrady Mautendorf a Hohenwerfen. Severovýchod této spolkové země je ohraničen dachsteinským masivem, na jihu pohořím Vysoké Taury, které odděluje Salzbursko od Korutan a Tyrolska. Zvláště milovníci motocyklů ocení mnoho horských cest, hlavně známou Grosslockner strasse.  Krajina v okolí Sankt Michael im Lungau, plná jezer, alpských vrcholků, pasoucích se krav a historických památek, je právem zapsána na seznamu UNESCO jako Biosphärenpark Salzburger Lungau. Přes 350 kilometrů turistických tras v tomto regionu vede návštěvníky kolem jezer, pasteveckých salaší a středověkých hradů až do 2500 metrů nad mořem. Cykloturisté mají k dispozici téměř 1000 kilometrů cyklotras všech úrovní náročnosti. V Lungau je také široká síť dobíjecích stanic pro elektrokola a jejich půjčovny, jsou tu i vynikající podmínky pro jízdu na kolečkových bruslích a pro milovníky vodních sportů. V nadmořské výšce nad 1000 metrů leží 27 jamkové golfové hřiště s nádherným výhledem do okolí. Pro malé návštěvníky je připraveno lanové centrum v Katschbergu a naučné stezky po okolí Sankt Michael. Díky kartě Lungau Card získají hosté spoustu slev a výhod pro pobyt v této oblasti. 

Ubytování -

Ubytování: TYP 1 - apartmány pro 2 osoby (1 obývací ložnice místnost s kuchyňským koutem), TYP 2 - apartmány pro 2 + 2 děti do 15-ti let (1 ložnice + obývací ložnice s kuchyňským koutem), TYP 3 - apartmány pro 5-6 osob (2 ložnice + obývací ložnice s kuchyňským koutem).

Stravování -

vlastní.

Cena zahrnuje -

ubytování na 7/3 noci bez stravy, vč. ložního prádlo a nádobí, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje -

pobytovou taxu 1,50 € / noc za osobu od 15 let – platba na místě. Finální úklid od 40 € do 60 € dle apartmánu, spotřebu elektřiny 5 € / den – vše platba na místě.

Fotogalerie