Rakousko - Za romantikou alpských salaší* 

Dejte vědět svým přátelům:

od 8 850 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 4x ve studiích a apartmánech (www.apartmany-heidi.cz) pro 2–4 osoby s 2–4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, TV v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5–8 osob. Sleva 1200 Kč/os./pobyt na přistýlce. WiFi zdarma. V jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, šipky, stolní fotbal.

Program:

1. den:
ranní přesun z ČR do Rakouska s atraktivním začátkem u chaty PREDIGSTUHL a Rathlucken Hütte s MTB okruhem přes salaš Hütteneckalm s výhledem na DACHSTEIN. Skalním tunelem a balkónem vápencové stěny Ewige Wand do Bad Goisern a po cyklostezce k jezeru HALLSTÄTTER SEE (28 km).

2. den:
busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu POSTALM, na kolech k salaším a panoramatický sjezd po staré POSTALMSTRASSE a soutěskou se zastávkou u historických mlýnů do UNTERSCHEFFAU (43 km).

3. den:
panenským údolím Ursprungtal kolem salaší do srdce Schladmingských Taur k překrásným horským jezírkům GIGLACHSEEN a horské chatě Mattis-Hütte, sjezd do SCHLADMINGU. Zájemci o prodloužení si mohou zajet do údolí OBERTAL lemované salašemi s občerstvením nebo si vyšlápnout (či vyjet lanovkou) za výhledy a občerstvením k horské chatě Reiteralmhütte (41/59 km).

4. den:
z horského střediska WERFENWENG (902 m) lanovkou i s koly na vyhlídkový vrchol BISCHLINGHÖHE (1834 m), na kolech vyhlídkovou cestou kolem horské chaty Schwarzeneggalm do St. Martina (40 km). Přídavek: 15 km okruh v okolí St. Martina.

5. den:
ze St. Martina přes údolí NEUBACHTAL a jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze k 400 let starým horským chatám Hofalmen (občerstvení, panoramata) a přes FILZMOOS do MANDLINGU (40 km). Návrat do ČR.

Povrch a profil:
zvlněný a hornatý, povrch asfalt a šotolina.

Fotogalerie