Rakousko - Enžská cyklostezka* 

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 550 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 3x ve studiích a apartmánech pro 2-4 osoby s 2-4lůžkovými ložnicemi s příslušenstvím, vybavenou kuchyňkou, sat. TV (vč. českých programů) v Pensionu Heidi. K dispozici též apartmány pro 5-8 osob. Sleva 900 Kč/os./pobyt na přistýlce. WiFi zdarma, v jídelně možnost posezení, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm. Zdarma trampolína, badminton, šipky, stolní fotbal.

Program:

1. den:
ranní přesun busem z ČR do Rakouska. Na kole podél horního toku Enže přes světoznámé lyžařské středisko FLACHAU do penzionu (34 km), příp. zajížďka do romantického horského údolí MARBACHTAL (+ 6 km).

2. den:
po Enžské cyklostezce lemované Nízkými Taurami po jedné straně a masívem Dachsteinu po straně druhé přes města ALTENMARKT a RADSTADT do SCHLADMINGU – kafíčko na náměstí nebo kabinovou lanovkou (možno i s koly) za výhledy na Planai (1905 m n. m.), možnost ukončení ve Schladmingu (42 km) nebo dále přes Haus do Pruggern (55 km).

3. den:
z PRUGGERN stále po rovinaté cyklostezce podél Nízkých Taur kolem zámku TRAUTENFELLS (rybářská hospůdka u rybníka) a jezera PUTTERERSEE (možnost ukončení, 28 km), přes město Liezen do Admontu s velkolepým klášterním komplexem (62 km).

4. den:
autobusem do sedla HENGSTPASS, údolím LAUSSABACH, přes občerstvení Mooshöhe na trasu po zrušené železnici skrz tunely Národním parkem Vápencové Alpy do cílového REICHRAMINGU (42 km). Návrat do ČR.

Povrch a profil:
PROFIL: rovinatý až mírně kopcovitý, asfaltovaná cyklostezka (místy šotolinová).

Fotogalerie