Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Dráva a korutanská jezera s kartou ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 14 690 Kč

Popis


Poloha:

PTA Alpský král Grossglockner s kartou KÄRNTEN CARD 2019Tato karta umožňuje bezplatné neomezené využití : -Lanovka Bad Kleinkirchheimer Bergbahnen -Lanovka Bergbahnen Dreiländereck-Lanovka Bergbahnen Gerlitzen-Lanovka Bergbahnen Heiligenblut – Schareck – Fallbichl -Lanovka Bergbahnen Katschberg-Lanovka Goldeck-Bergbahnen-Lanovka Hochgebirgsbahnen Ankogel-Lanovka Innerkremser Seilbahnen-Lanovka Kabinenbahn Petzen-Lanovka Mölltaler Gletscher – Erlebnis 3000-Lanovka Panoramabahn Kreuzeck-Lanovka Panoramabahn Turracher Höhe-Lanovka Reißeck Bergbahnen Mölltal – pro rok 2019 již neplatí-Lanovka Weissensee Bergbahn-Vyhlídku Aussichtsturm Pyramidenkogel -Soutěsku Groppensteinschlucht-Obir-Tropfsteinhöhlen-Soutěsku Raggaschlucht-Věž Stadtpfarrturm Klagenfurt am Wörthersee-Stadtpfarrturm Villach-Soutěsku Tscheppaschlucht Ferlach-Koupaliště Erlebnis-Naturbad Vorderberg -Koupaliště Erlebnisbad Dellach im Drautal-Koupaliště Erlebnisbad Obervellach-Koupaliště Erlebnisfreibad Bad Eisenkappel-Koupaliště Erlebnisfreibad Gmünd-Koupaliště Erlebnisfreibad Winklern-Koupaliště Erlebnisschwimmbad Gitschtal-Koupaliště Erlebnisschwimmbad Oberdrauburg-Koupaliště Freizeitanlage Althofen-Krytý bazén Hallenbad Heiligenblut-Koupaliště Naturisten Feriendorf Rutar Lido-Koupaliště Naturschwimmbad Waldbad Mauthen-Koupaliště Schwimmbad Reißeck-Krytý bazén Tauernbad Mallnitz-Lodní přepravu po Drávě -Lodní přepravu po jezeře MillstätterSee-Lodní přepravu po jezeře Ossiacher See- A mnoho dalších slev Více na : http://www.kaerntencard.at/ausflugsziele/


Ubytování:

Ubytování: - Ubytování máme v *** hotelu jen 250 m od břehu jezera Ossiachersee, které patří mezi nejteplejší jezera Rakouska. Pokoje jsou nově zařízené včetně sat.TV, sociálního zařízení, fénu.

Program:

1. den:
odjezd z ČR do Rakouska.

2. den:
ráno příjezd do SEELACHU (450 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, půjčíme si kola a pojedeme si prohlédnout okolí jezera na kole, podíváme se i k řece Drávě, kterou zčásti projedeme, a vrátíme se zpět na hotel. Nebo je možné využít hotelové pláže na břehu jezera, večeře.

3. den:
snídaně, odjezd busem do KLAGENFURTU (446 m), kde navštívíme svět miniatur v MINIMUNDUSU, což je svět miniatur na jednom místě, projdeme se po historické části Klagenfurt, na kartu i muzeum moderního umění, po krátké prohlídce města přejezd na vyhlídkovou novou věž PYRAMIDENKOGEL (600 m), odkud je fantastický výhled na korutanská jezera. Busem do hotelu, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m), základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora 3 států a to Rakouska/Itálie/Slovinska, menší okruh přes italskou část k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m) a zpět k horní stanici lanovky do Rakouska, sjezd dolů. Pro zájemce je možnost je těžší, tak i lehčí túry. Všichni odjezd na hotel, večeře.

5. den:
snídaně, soutěska TSCHEPPASCHLUCHT FERLACH, což je krásná procházka kolem říčky LOIBELBACH s největším lákadle tzn. čertovským mostkem u vodopádu. Po prohlídce se přejedeme zchladit do jeskyně TROPFSTEINHÖHLEN, jednoho z nejúžasnějších divů Rakouska. Odjezd na hotel, regionální večeře.

6. den:
snídaně, busem k jezeru FAAKER SEE, kde si nejdříve prohlédneme keltské městečko KELTENWEG FRÖG, odkud pojedeme lodí do VILLACHU, prohlídka tohoto vyhlášeného lázeňského města včetně muzea historických vozidel. Zpět busem na hotel, večeře.

7. den:
snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd domů, příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie