Pohodový týden v Alpách - Hochkönig a Taurská údolí s kartou ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 16 690 Kč

Popis


Poloha:

Rakouské AlpyNa horský masív Alp narazíme hned v sousedním Rakousku. Na území Rakouských Alp najdeme tři z celkových šesti rakouských národních parků. Největším národním parkem je NP Vysoké Taury, kde se nachází i nejvyšší hora Rakouska, Grossglockner (3 798 m n. m.) nebo úchvatné třístupňové Krimelské vodopády, páté nejvyšší na světě. Národní park Nockberge, je oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Nejmladším národním parkem je pak NP Kalkalpen. Stejně jako všechny části Alp, i do Rakouských Alp míří turisté v každé roční době za odpočinkem i sportovními výkony. V zimě sem míří tisíce lyžařů, aby prověřili kilometry sjezdových tratí světového významu na Kaprunu, v Innsbrucku, v Zillertalu, Kitzbühelu nebo na Stubai. Sněhová pokrývka tu bývá až 200 dní v roce. V létě sem míří turisté snad do každého alpského údolí.Toulat se zde lze po tichých alpských loukách. K odpočinku zvou i procházky podél horských jezer. Rakouské Alpy se mohou pyšnit neobyčejně velkým počtem horských jezer a ok. Jejich počet se odhaduje na 580 a jsou většinou ledovcového původu. Známé je jezero Achensee, Attersee, Traunsee nebo Mondsee. K doslova středomořskému koupání a pohodě zvou Korutanská jezera při hranicích s Itálií lemována luxusními plážemi a vilami. Ve Vysokých Taurech jsou pak vybudované obrovské vodní nádrže, které mají vysoký energetický význam pro celou zemi. V Rakouských Alpách lze strávit několik pohodových týdnů. Užívat si tak budete nenáročného toulání po rozlehlých horských loukách, výjezdů lanovkou na horské štíty, koupání se v jezerech či koupalištích nebo sjíždění bobových a sáňkařských drah. Outdooroví nadšenci pak jistě ocení značené turistické, bikové a horské chodníky nebo zajištěné cesty, tzv. Klettersteigy, které jsou navrženy pro všechny výkonnostní třídy lezců. Úzká alpská údolí jsou doslova rájem pro paraglidisty. V Rakouských Alpách začíná mnoho značených dálkových cyklistických tras, které jsou všude doprovázeny dokonalými servisními, ubytovacími a stravovacími službami. Nemalým lákadlem je i pověstná rakouská kuchyně, doplněná vynikajícím šňapsem a vše podtrhává rakouská čistota a pohostinnost. Pověstné jsou alpské večery, které jsou vždy oslavou dobrého jídla, pití a typické rakouské muziky. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru


Ubytování:

Ubytování: - v nádherném komfortním ***hotelu v pokojích se sociálním zařízením, sat. TV, rádiem, fénem a balkonem. Další nepřehlédnutelnou výhodou je i nádherně zařízená relaxační zóna.

Program:

1. den:
odjezd ve velmi pozdních hodinách z ČR do Rakouska.

2. den:
ráno příjezd do MARIA ALMU (800 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod., ↑30 m, ↓230 m): později výjezd lanovkou na masív SONNBERG, a po cestě Via Alpina a zpět do hotelu přes JUFEN (1 105 m) s možností zastávky na salaši LAIMGRUBALM (1 032 m), večeře.

3. den:
snídaně, odjezd busem do DIETENU (1 120 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod.,↑ 550 m, ↓550 m): po známé císařské cestě dle schopností každého z vás buď přes KRINKAPELLE až k salaši REICHERALM (1 680 m) a zpět do DIETENU (1 120 m), či náročnější přechod s fantastickými výhledy po již zmíněné cestě přes KLINGSPITZ (1 958 m) a LANDEGG (1 899 m) k horní stanici lanovky SCHWARZECKALMBAHN, sjezd do HINTERMOOSU a busem do hotelu, všichni společná večeře.

4. den:
snídaně, odjezd busem mýtnou silnicí na parkoviště LENZANGER do výšky téměř 1 600 m n.m., odtud více možností túr dle schopností každého – lehčí okruh kolem chat ERLEHENALM (1 596 m) a AMMERERHOF, (1 620 m), středně těžká kolem jezera FIEBINGERSEE (1 740 m) na vrchol BOCKHARTSCHARTE (2 226 m) – jedinečné výhledy na Sonnblick či náročnější s výstupem na SILBERPFENNIG (2 600 m), všichni odjezd z parkoviště do hotelu, grilování.

5. den:
snídaně, odpočinkový den, odjezd busem do BIBERGU (733 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod.,↑ 400 m, ↓400 m): dopoledne buď výstup na chatu HUGGENBERGALM (1 126 m) nebo lanovkou a zpět k busu buď opět lanovkou či pěšky nebo letní sáňkařskou dráhou, odpoledne zastávka v SAALFELDENU, prohlídka městečka, poté odjezd k hotelu, možnost využít koupaliště v blízkosti hotelu, večeře.

6. den:
snídaně, odjezd busem do MÜHLBACHU, výjezd kabinkovou lanovkou na tzv. střední bod Salzburska, základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑360 m, ↓800 m): opět po části císařské cesty s krásnými výhledy na masív HOCHKÖNIG přes SCHNEEBERG (1 921 m) a AHORSTEIN (1 855 m) až do DIENTENU (1 120 m), pro méně zdatné možnost kratší túry jen k DIENTALMU (1 380 m) a odtud busem pro druhou skupinu a všichni odjezd do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd do ČR, příjezd v pozdních odpoledních hodinách.

Fotogalerie