Pohodový týden na kole - Vysoké Taury a Krimmelské vodopády s kartou ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 16 990 Kč

Popis


Poloha:

Rakouské AlpyNa horský masív Alp narazíme hned v sousedním Rakousku. Na území Rakouských Alp najdeme tři z celkových šesti rakouských národních parků. Největším národním parkem je NP Vysoké Taury, kde se nachází i nejvyšší hora Rakouska, Grossglockner (3 798 m n. m.) nebo úchvatné třístupňové Krimelské vodopády, páté nejvyšší na světě. Národní park Nockberge, je oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Nejmladším národním parkem je pak NP Kalkalpen. Stejně jako všechny části Alp, i do Rakouských Alp míří turisté v každé roční době za odpočinkem i sportovními výkony. V zimě sem míří tisíce lyžařů, aby prověřili kilometry sjezdových tratí světového významu na Kaprunu, v Innsbrucku, v Zillertalu, Kitzbühelu nebo na Stubai. Sněhová pokrývka tu bývá až 200 dní v roce. V létě sem míří turisté snad do každého alpského údolí.Toulat se zde lze po tichých alpských loukách. K odpočinku zvou i procházky podél horských jezer. Rakouské Alpy se mohou pyšnit neobyčejně velkým počtem horských jezer a ok. Jejich počet se odhaduje na 580 a jsou většinou ledovcového původu. Známé je jezero Achensee, Attersee, Traunsee nebo Mondsee. K doslova středomořskému koupání a pohodě zvou Korutanská jezera při hranicích s Itálií lemována luxusními plážemi a vilami. Ve Vysokých Taurech jsou pak vybudované obrovské vodní nádrže, které mají vysoký energetický význam pro celou zemi. V Rakouských Alpách lze strávit několik pohodových týdnů. Užívat si tak budete nenáročného toulání po rozlehlých horských loukách, výjezdů lanovkou na horské štíty, koupání se v jezerech či koupalištích nebo sjíždění bobových a sáňkařských drah. Outdooroví nadšenci pak jistě ocení značené turistické, bikové a horské chodníky nebo zajištěné cesty, tzv. Klettersteigy, které jsou navrženy pro všechny výkonnostní třídy lezců. Úzká alpská údolí jsou doslova rájem pro paraglidisty. V Rakouských Alpách začíná mnoho značených dálkových cyklistických tras, které jsou všude doprovázeny dokonalými servisními, ubytovacími a stravovacími službami. Nemalým lákadlem je i pověstná rakouská kuchyně, doplněná vynikajícím šňapsem a vše podtrhává rakouská čistota a pohostinnost. Pověstné jsou alpské večery, které jsou vždy oslavou dobrého jídla, pití a typické rakouské muziky. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru


Ubytování:

Ubytování: - v nádherném komfortním ***hotelu v pokojích se sociálním zařízením, sat. TV, rádiem, fénem a balkonem. Další nepřehlédnutelnou výhodou je i nádherně zařízená relaxační zóna.

Program:

1. den:
odjezd ve velmi pozdních hodinách z ČR do Rakouska.

2. den:
ráno příjezd do MARIA ALMU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, později první seznámení s okolím SAALFELDENU – od hotelu okružní cyklostezkou kolem jezera RITZENSEE, do Saalfeldenu a kolem golfového hřiště zpět do hotelu (20 km), večeře.

3. den:
snídaně, odjezd busem do KRIMMLU, prohlídka světoznámých vodopádů, které padají až z výšky 400 m a patří mezi absolutní přírodní skvosty celého Rakouska, dále po nádherné části Tauernradweg kolem řeky KRIMMLERACHE krásným Pinzgauským údolím (60 km) až do ZELL AM SEE, až do našeho hotelu. Možnost cyklotrasu zkrátit jízdou soukromého vláčku, jehož trať je v těsné blízkosti cyklostezky, večeře.

4. den:
snídaně, odjezd busem k soutěsce TAXENBACHKLAMM, kterou si v klidu prohlédneme a na kole zpět do hotelu opět po další části Tauernradweg kolem nádherného jezera ZELLER SEE až do hotelu, opět pohodlná trasa s velkým množstvím občerstvení, možnost prohlídky lyžařského střediska ZELL AM SEE, celkem 50 km, grilování.

5. den:
snídaně, odjezd busem do LOFERU, možnost občerstvení či krátké návštěvy městečka, pak po již známé TAUERNRADWEG kolem řeky a soutěsky SEISENBERGKLAMM - krátká prohlídka a dále přes MARZON až do hotelu - pohodlná cyklostezka (cca 40 km) většinou kolem řeky SAALACH, večeře.

6. den:
snídaně, den s turistikou bez kol (pro zájemce možnost cyklovarianty) odjezd busem do MÜHLBACHU, výjezd kabinkovou lanovkou na tzv. střední bod Salzburska, základní varianta (náročnost 2 z 5; 6 hod., ↑360 m, ↓800 m): opět po části císařské cesty s krásnými výhledy na masív HOCHKÖNIG přes SCHNEEBERG (1 921 m) a AHORSTEIN (1 855 m) až do DIENTENU (1 120 m), pro méně zdatné možnost kratší túry jen k DIENTALMU (1 380 m) a odtud busem pro druhou skupinu a všichni odjezd do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, odjezd do ČR, příjezd v pozdních odpoledních hodinách.

Fotogalerie