Od palem k zasněženým třítisícovým vrcholům ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 11 990 Kč

Popis

1. den – ráno odjezd autobusu z nástupních míst, večer příjezd do gasthofu ve Flirschi, ubytování a večeře.2. den – snídaně, přejezd do Itálie přes průsmyk Reschenpass (1.504 m) kolem modrého přehradního jezera Reschensee, které při výstavbě zatopilo staré vesnice. Přejezd do vysokohorského údolí Schnalstal - výjezd lanovkou na jihotyrolský ledovec Schnalstal do 3.212 m. Posezení na terase s panoramatickým výhledem na zasněžené třítisícovky, výstava věnovaná ledovcovému království a „show gallery“ sněžného muže Ötziho, jehož mumie byla nalezena v tomto údolí. Odpoledne odhalení meranského tajemství: středomořské klima, palmy a olivovníky, aristokratické venkovské vily a hrady v pozadí se zasněženými třítisícovými vrcholy – město Merano a zahrady zámku Trauttmansdorff, které patří mezi jedny z nejkrásnějších v Itálii. Vyhlídková plošina – ve svahu, kde budete odměněni pocitem, že se volně vznášíte nad zahradami s grandiózním výhledem na Merano. Večeře.3. den – snídaně, celodenní okruh Vorarlberskem, přejezd přes vysokohorské průsmyky do oblasti Bregenzerwald, kde se mísí jednoduchá elegance s neuvěřitelnou rozmanitostí a okouzlující krajinou na relativně malém prostoru. Návštěva sýrárny, kde se dozvíte vše o ruční výrobě sýrů a budete mít možnost sýry ochutnat i nakoupit. Plavba výletní lodí po Bodamském jezeře z hlavního města Vorarlberska Bregenzu do středověkého ostrovního města Lindau, které patří mezi nejhezčí bavorská města, procházka historickým centrem. Večeře.4. den – snídaně, přejezd autobusem přes Lichtenštejnsko do Švýcarska, krátká zastávka ve Vaduzu, hlavním městě Lichtenštejnského knížectví, přejezd do městečka Chur, které je nejstarším alpským městem Švýcarska. Odtud výlet panoramatickým vláčkem do Arosy usazené vysoko nad údolím, která má své osobité kouzlo a pro její odloučenost se jí říká „místo na konci světa“. Tato úzkokolejka na trase Chur – Arosa je výjimečná tím, že na pouhých 26 kilometrech překonává pomocí několika mostů, viaduktů a tunelů převýšení přes 1.150 metrů. Cesta trvá hodinu a nabízí se při ní krásné výhledy na okolní alpské štíty. Večeře.5. den – snídaně, odjezd z gasthofu do ČR, návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Poloha:

dle programu


Ubytování:

Ubytování - Pěkný hotel se nachází ve vesničce Flirsch am Arlberg. Z hotelu je krásný výhled na Lechtalské Alpy. V hotelu je recepce, jídelna, restaurace,kavárna. Ubytování je v pěkně zařízených 2-3 lůžkových pokojích, které mají vlastní sociální zařízení, fén, rádio, TV. 3. lůžko je většinou přistýlka. Stravování je formou polopenze: snídaně bufet, večeře menu o 3 chodech.

Program:

Úvod
Merano – šarmantní lázeňské město, jedinečné zahrady zámku Trauttmansdorff – kvetoucí oáza uprostřed Alp, Arosa – místo „na konci světa“, jihotyrolský ledovec Schnalstal, plavba lodí po Bodamském jezeru, všechny vstupy a jízdné v ceně zájezdu. Hradec Králové, Pardubice, Praha a Plzeň.

Den 1
dle programu

Den 2
dle programu

Den 3
dle programu

Den 4
dle programu

Den 5
dle programu

Fotogalerie