Nostalgický víkend v Solné komoře s párou 2021 ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 990 Kč

PopisUbytování:

Doprava - klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD

Pojištění - zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696•pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč•pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč•úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)•poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč•pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Program:

1.den
1. den: odjezd z Prahy v 6 h, další nástupní místa České Budějovice, přejezd do Rakouska s nostalgickou vzpomínkou na trať Gerstnerovy koněspřežky, LINEC, hl. město Horních Rakous, jedno z největších a nejhezčích náměstí v zemi, 1. jízda: místní tramvají, která je nejstrmější neozubenou tratí na světě na vyhlídkový vrchol Pöstlingberg (trať je v provozu už od r. 1898, během 20 minut na 4 km převýšení 255 m), barokní poutní kostel, variantně památky Lince, Nová katedrála - nejrozlehlejší chrám v Rakousku, barokní jezuitský kostel, renesanční Landeshaus s arkádami, pozoruhodné muzeum vědy Ars Electronica Center, odpoledne 2. jízda: historickou úzkokolejnou železnicí Steyrtalbahn s parní lokomotivou, která byla po polovině 20. století zachráněna před zrušením, ze STEINBACHU do ŠTÝRU, půvabné starobylé městečko ŠTÝR (Steyr), barevné renesanční a barokní domky, chrámy, zámek hrabat z Lambergu atd.

2.den
2 den: Solná komora, 3. jízda: GMUNDEN, přístav, kde kotví nejstarší uhelný parník na světě, který je dosud v provozu - Gisela, nazvaná na počest dcery císaře Františka Josefa (od r. 1871, stroj vyrobený v Praze), hodinová plavba výletní lodí přes celé jezero Traunsee do EBENSEE s výhledy na krásy Traunského jezera: známý vodní zámek Orth na ostrově, vilu Toscana, plavba kolem poloostrova s klášterem Traunkirchen, pohled na horu Traunstein a oblíbenou výletní horu Feuerkogel, odpoledne 4 jízda: nejstarší a nejstrmější rakouskou zubačkou na jeden z nejkrásnějších vyhlídkových vrcholů rakouských Alp Schafberg, při troše štěstí může být vláček tažený replikou parní mašinky (na 6 km převýšení 1.200 m), fantastická jízda s výhledy na překrásnou krajinu kolem Wolfgangsee, po téhle trati jezdíval i císař František Josef I. se svými hosty a někdy na Schaffbergu i nocovali, shora je opravdu úžasná vyhlídka na jezera Wofgangsee, Attersee a Mondsee, kávička v horské restauraci… anebo místo toho volný program dole v městečku SVATÝ WOLFGANG, pohoda, posezení v kavárně a procházky kolem jezera, večer odjezd, předpokládaný návrat do Prahy okolo 23h CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním dopravním podmínkám u lodí i vláčků. V případě, že nemáte o některou z jízd zájem, doporučujeme hlásit to předem, aby nebyla jízdenka zajišťována.

Fotogalerie