Kouzlo horských salaší ***

Dejte vědět svým přátelům:

od 10 990 Kč

Popis

1. den – ráno odjezd z Prahy. Odpoledne zastávka v soutěsce Silberkarklamm (vstup cca 3 Euro). Procházka velmi pěknou soutěskou s vodopády po dřevěných schodech a lávkách do krásného skalního kotle Silberkar, kde se nachází chata Silberkarhütte. Možnost občerstvení. K večeru příjezd na ubytování a večeře. 2. den – snídaně, odjezd naším busem do Přírodního parku Sölktäler, který je jedinečným místem pro odpočinek. Nenarazíte zde na masy turistů a dokonce ani na žádné lanovky, které by vás vyvezly na vrcholy. Čekají zde na vás horské pastviny, vodopády a průzračně čistá voda potoků a jezer. Na konci údolí Kleinsölk se nachází přírodní skvost – jezero Schwarzensee (1.163 m), kde strávíme celý den. Vodopády, salaš Harmeralm (podmáslí, domácí koblihy), nenáročná túra až na konec údolí k jedinečné salaši Putzentalalm, kde se vodopády neuvěřitelnou silou řítí přes horské stěny do údolí. Posezení na salaši, kde vám sama paní domácí připraví na otevřeném ohni rakouskou sladkou specialitu Kaiserschmaren (Císařský trhanec) nebo můžete ochutnat výborný domácí tvarohový štrůdl (celkem 4 h). Večeře. 3. den – snídaně, odjezd naším busem do malebného údolí Sattental, ráje na zemi. Nenáročný okruh (1,15 h), salaše na horských loukách, výhled na skalnatou pyramidu Hochwildstelle (2.747 m), druhý nejvyšší vrchol Schladmingských Taur. Kolem poledne odjezd do Pruggern k Bottinghausu (1.630 m) a výstup na travnatou horu Pleschnitzzinken (2.112 m), 1,5 h hodiny, odkud je nádherný výhled na Dachstein a Totes Gebirge. Při sestupu posezení na salaši Galsterbergalm. Večeře.4. den – snídaně, odjezd naším busem do Přírodního parku Sölktäler do části Grösssölk. Nenáročná procházka k vodopádům Dürmosswasserfall podél poklidného potoka Bräualmbach (celkem 2 h). Kolem poledne přejezd do horského průsmyku Sölkpass, který vede přes Nízké Taury a túra k jezerům Kaltenbachseen (spodní jezero stoupání cca 1 hodina, převýšení 250 m, prostřední jezero cca 1,5 h, převýšení cca 350 m). Posezení na salaši Kaltenbachalm, kde je možné se posilnit některou ze salašnických dobrot. Večeře. 5. den – snídaně, odjezd naším busem do ČR, cestou pohodová romantická procházka k salaši Lärchkaralm podél potoka přes různé mostky (celkem 1,5 h). Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Poloha:

dle programu


Ubytování:

Ubytování - Pěkný statek leží v údolí Ennstal, ve Schladmingerských Taurách. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, kde můžete poznat také život na rakouském venkově. Majitelé mají hospodářství, chovají jezdecké koně, prasata a na statku žijí samozřejmě i další zvířata. Okolo statku jsou louky. Klientům je k dispozici venkovní bazén, kde se můžete v horkých letních dnech osvěžit. Ke statku patří ovocné sady a vlastní domácí palírna či lovecký revír. Statek tvoří dvě vedle sebe ležící budovy. Pokoje mají koupelnu s WC, TV-Sat a většina i balkon. Snídaně jsou podávány v jídelně formou bufetu a večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru hlavního jídla, salátový bufet. Samozřejmostí jsou domácí produkty jako chléb, uzené maso, šunka, párky či špek, vejce a marmelády. Tento program i ubytování je přizpůsobeno malé skupině, je ideální pro klienty, kteří dávají přednost komornější atmosféře na zájezdu. Místa, která navštívíte, nejsou většinou přístupná velkým autobusem, proto je doprava zajištěna novým pohodlným mikrobusem s 19 místy.

Program:

Úvod
Odloučená horská údolí, kouzlo horských salaší a přirozená krása přírodního parku Sölktaler. Jezera s průzračně čistou vodou, hučící vodopády, atmosféra a speciality na místních salaších, klid pro tělo i duši. Tento neobyčejný zájezd je připraven pro skupinu 20 osob s dopravou malým busem. Pojeďte s námi načerpat nové síly a znovu objevit jednoduchost a pomalost života daleko od každodenního stresu. Ubytování stranou Schladmingu v pěkném hotelu. Hradec Králové, Pardubice, Praha a České Budějovice.

Den 1
dle programu

Den 2
dle programu

Den 3
dle programu

Den 4
dle programu

Den 5
dle programu

Poznámky
Průvodce: Míla Nováková

Fotogalerie