Kitzbühelské pohlazení  

Dejte vědět svým přátelům:

od 11 990 Kč

Popis

1. den – ráno odjezd autobusu z nástupních míst. Příjezd do penzionu v Hopfgartenu, večeře.  2. den – snídaně, odjezd do Pass Thurnu, výjezd kabinkovou lanovkou na Resterkogel (1.894 m) a nenáročnou panoramatickou hřebenovou cestou výstup na Zweitausender (2.004 m), celkem cca 2,5 hodiny chůze. Odpoledne přejezd do Kitzbühelu a výjezd lanovkami Hornbahn na vrchol Kitzbüheler Horn (1.996 m), kde se na vrcholku hory tyčí vysílač. Nádherný výhled do všech světových stran, překrásný pohled na Grossglockner, Grossvenediger a další horské celky. Možnost posezení, občerstvení. Projdeme zajímavou alpskou botanickou zahrádkou (40 minut) k další lanovce, kterou sjedeme pak dolů do údolí. Večeře. 3. den – snídaně, odjezd do Kirchbergu, výjezd kabinkovou lanovkou Fleckalmbahn (1.802 m). Okružní procházka kolem jezera Ehrenbachhöhensee a kaple sv. Bernarda směrem na Hahnenkamm – ke startu prestižního závodu ve Světovém poháru (celkem cca 100 minut). Možnost sjet lanovkou i do centra Kitzbühelu, nejznámějšího a proslulejšího městečka v okolí. Procházka po luxusní pěší zóně. Odpoledne se koná v Kirchbergu krásné květinové korzo – průvod alegorických vozů se sochami z barevných květin (vstup cca 8 Euro). Večeře. 4. den – snídaně, odjezd do Fieberbrunnu, výjezd kabinkovými lanovkami (1.654 m) a výstup k horské chatě Wildseeloderhaus (1.854 m), která má luxusní polohu na břehu horského jezera. Posezení na chatě a okruhem zpět do mezistanice lanovky (celkem 2,5-3 h chůze). Večeře. 5. den – snídaně, z Hopfgartenu výjezd kabinkovým lanovkami Salvenbahn na jednu z vyhlídkových hor v Tyrolsku – Hohe Salve (1.829 m) – díky jedinečné poloze a 360 stupňové vyhlídkové plošině je z ní především nádherný panoramatický výhled na velkou část Tyrolska. Za příznivého počasí je vidět i na Vysoké Taury, Zillertalské Alpy a Wilder Kaiser. Krátká procházka kolem hory, zastávka u nejvýše položeného kostelíka v Rakousku, poutního kostela sv. Jana Křtitele. Před polednem odjezd do ČR, Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).  

Poloha:

dle programu


Ubytování:

Ubytování - Penzion v Hopfgartenu s polopenzí a nápoji (snídaně jednodušší bufet, večeře menu o 3 chodech s možností výběru hlavního jídla, někdy salát, nápoje neomezeně mezi 10.00-22.00 hodinou - pivo, víno, nealko).

Program:

Úvod
Kitzbüheler Horn a hora Hohe Salve – nejvýznamnější vyhlídkové vrcholy Kitzbühelských Alp, květinové korzo, světoznámé městečko Kitzbühel – často nazývané Monte Carlo Alp, nádherné jezero Wildseelodersee, trasy po upravených horských cestách, alpská květinová zahrada. Karta na lanovky a nápoje v ceně zájezdu.   Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Beroun a Plzeň. Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.

Den 1
dle programu

Den 2
dle programu

Den 3
dle programu

Den 4
dle programu

Den 5
dle programu

Poznámky
Průvodce: Míla Nováková

Fotogalerie