Drauradweg - Z Dolomit do slovinských termálů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 17 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - hotel/penzion.

Program:

1. den:
odjezd v podvečerních hodinách z ČR do Itálie.

2. den:
ranní příjezd k malebnému jezeru TOBLACHER SEE ležícím na úpatí Lienzerských Dolomit v nadmořské výšce 1259 m n.m. Odtud se vydáme k pramenům Drávy a italsko-rakouským hranicím. Provázet nás bude působivé panorama skalních věží a štítů Lienzerských Dolomitů. Dlouhým sjezdem kolem soutěsky GALITZENKLAMM nás trasa zavede do historického jádra okresního města LIENZ pyšnícího se několikasetletou tradicí.

3. den:
korutanskou bránou opustíme Východní Tyrolsko a stále ještě dravá řeka nás bude doprovázet v našem putování dále do zajímavého historického města SACHSENBURG. Po průjezdu MÖLLBRÜCKE kolem soutoku s řekou Möll dorazíme do okresního města SPITTAL AN DER DRAU s nekrásnější renesanční stavbou Rakouska, zámkem Porcia. Město bylo založeno roku 1191 jako “špitál” - ubytovna pro poutníky a cestující.

4. den:
po snídani budeme pokračovat širokým údolím podél již „línější“ řeky jabloňovými sady do druhého největšího města Korutan, VILLACHU. Zajímavá alternativní trasa kolem jezera MILLSTÄTTER SEE nabízí kopcovitý terén s možností osvěžení v průzračně čisté vodě. Cesta za Villachem pak patří k nejrozmanitějším úsekům celé Drávské cyklostezky a krátkou zajížďkou se dostaneme k jezeru FAAKER SEE, které nás přivítá tyrkysovou barvou.

5. den:
dále budeme pokračovat po dobře sjízdných hrázích až do údolí ROSENTAL. Působivé útesy, hrady a jezera poskytují malebnou rozmanitost. Kolem města FERLACH, které se proslavilo po celém světě svou tradicí puškařského řemesla, doputujeme k jezeru KLOPEINER SEE, které s teplotou vody kolem 29 °C patří k nejteplejším alpským jezerům.

6. den:
také další část trasy nabízí různorodost. Většinou zalesněné svahy klesají strmě dolů k řece Drávě. Proto cesta vede velmi často trochu dál od řeky po klidných silničkách v údolí JAUNTAL. Zvláštní atrakcí je nejvyšší železniční most ve střední Evropě JAUNTALBRÜCKE (96m), nebo visutý most ST. LUCIA. Dlouhým sjezdem doputujeme až do nejnižšího bodu v Korutanech, městečka LAVAMÜND kde překročíme rakousko-slovinské hranice a přivítá nás první slovinské město DRAVOGRAD.

7. den:
slovinská cyklostezka vede pěknou krajinou přes klidné, odlehlé vesnice, kde v místních restauracích můžeme ochutnat slovinské speciality. Pohořím POHORJE se cyklostezka houpe vysoko nad řekou a před sjezdem k městu RUŠE se nám otevřou daleké výhledy do vinařské kotliny v okolí Mariboru.

8. den:
závěrečná etapa našeho putování nás zavede přímo do srdce druhého největšího slovinského města, MARIBORU, významného kulturního i hospodářského centra severovýchodní oblasti. Zde, přímo na břehu DRÁVY, roste nejstarší vinná réva na světě zapsaná do Guinessovy knihy rekordů. Podél řeky rozvolněnou krajinou dorazíme do cíle naší poutě, historického městečka PTUJ, jež je považováno za nejstarší a nejkrásnější ve Slovinsku. V jarním termínu na kole do slovinských termálů Radinci.

9. den:
dopolední relaxace v aquacentru THERME PTUJ (v jarním termínu v THERME RADINCI). Odpoledne odjezd přes Rakousko s příjezdem do ČR v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie