Portugalsko - Země mořeplavců, vína a památek 

Dejte vědět svým přátelům:

od 26 990 Kč

Popis


Poloha:

Hlavní město Portugalska Lisabon se rozkládá kolem středověkého hradu sv. Jiří. Tvoří ho středověké čtvrti, se známou pevností Torre de Bělém, klášterem jeronymitů (Mosteiro dos Jerónimos), který je vynikající ukázkou manuelského stylu a světovou kulturní památkou. Kromě kostelů, paláců a muzeí, můžete navštívit třeba úchvatné oceanárium

Program:

1. den:
odpoledne odlet z ČR do LISABONU, přílet večer, aerobusem do centra, ubytování, dle času krátká večerní procházka v centru.

2. den:
LISABON, město spojené s historií mořeplavců, historickou tramvají do čtvrti ALFAMA, klášter sv. Vincence, kde jsou pohřbeni členové královského rodu Braganzů, křivolaké uličky, čtvrť Belém: věž Torre de BELÉM, památník mořeplavců, klášter MOSTEIRO DOS JERÓNIMOS (UNESCO) s hrobem mořeplavce Vasco de Gama, katedrála SÉ ze 12. stol. na místě mešity, cesta výtahem SANTA JUSTA, který obdivoval i Eiffel, pohledy na CASTELO DE S. JORGE, čtvrť Bairo Alto, večerní BAIXA, ulice plné portugalských restaurací, možnost večeře.

3. den:
SINTRA, královská rezidence, přes NP SINTRA-CASCAIS až na CABO DA ROCA, nejzápadnější bod kontinentální Evropy, turistika po útesech s výhledy na Atlantik, večerní pohoda v Lisabonu.

4. den:
fakultativní výlet do vnitrozemí, ÉVORA (UNESCO), sídlo portugalských králů, katedrála Sé, římský chrám, kostely zdobené azulejos, pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady, variantně indiv. program v LISABONU, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí, Oceanarium (největší v Evropě).

5. den:
OBIDOS, středověká vesnička s bílými domky a hrad, kostel Santa Maria, Porta da Villa, romantické pobřeží a vesnička NAZARÉ s vyhlídkou na Atlantik a procházky po pobřeží, TOMAR, sídlo Řádu templářských rytířů, opevněný klášter Kristova řádu ze 12.stol (UNESCO), manuelský styl, ubytování ve Fátimě, večerní procházka.

6. den:
FÁTIMA, jedno z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa, COIMBRA, centrum vzdělanosti, 2. nejstarší univerzita na světě a kostel Santa Cruz s náhrobkem 1. portugalského krále, katedrála, hist. budova univerzity s vyhlídkou a botanická zahrada, turistika v přírodním parku BUḈACO s palácem, hotel v Portu.

7. den:
PORTO, vyhlídkovým místním busem za památkami, katedrála Sé z 12. stol., TORRE DOS CLERIGOS, moderní budova CASA MÚSICA, Palaco de Cristal, čtvrť Ribeira, projížďka lodí po řece DOURO pod 6 mosty, exkurze a ochutnávka portského vína, lanovka nebo možnost večeře.

8. den:
fakultativně výlet do regionu Minho a řeky Douro za vínem Vinho verde a přírodou: GUIMARÃES (UNESCO), město označované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalská král Alfons I.), historické centrum s vévodským palácem, hrad CASTELO DE SAÕ MIGUEL, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol. BRAGA, jedno z nejstarších portugalských měst katedrála, zahrady sv. Barbary, dle času i BOM JESUS DO MONTE, slavná poutní barokní svatyně na kopci nad Bragou, procházky v parku, variantně indiv. pobyt v Portu, návštěva muzeí a využití MHD.

9. den:
PORTO, klášterní kostel sv. Františka (UNESCO), možnost jízdy historickou tramvají, nákupy, transfer na letiště a odlet do ČR, návrat večer.

Náročnost programu
Orientační ceny vstupnéhoSINTRA : Palácio de Queluz 9 € (palác + zahrada), jen zahrada 4 €, Palácio Nacional de Sintra 9 €LISABON :: loď na Belém:12 € jedna cesta a 16 € i zpáteční, ochutnávka vín na lodi za 7,5 €, Mosteiro dos Jerónimos 8 €Kapesnédoporučujeme min. 130 € na vstupné a jízdné.MěnaV Portugalsku se využívá EURO.

Fotogalerie