Portugalsko - Porto, příroda, památky a víno 

Dejte vědět svým přátelům:

od 19 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 4x hotel v PORTO, 2 lůžkové pokoje pokoje s příslušenstvím, umístění hotelu umožňuje individuální program.

Program:

1. den:
odlet z ČR odpoledne do Porta, ubytování.

2. den:
PORTO (UNESCO), cesta vyhlídkovým busem za památkami i výhledy: katedrála SÉ z 12. stol., věž TORRE DOS CLERIGOS, moderní budova CASA MÚSICA, Fundaçaode Serralves, krásný veřejný park s muzeem moderního umění, CASTELO DO QUEIJO, pláže Matosinhos, PALACIO DE CRISTAL s překrásnými zahradami (8ha zahradní architektura, Emille David) s nádhernými výhledy na město a řeku, výtahem nebo pěšky do rybářské čtvrti RIBEIRA (UNESCO), PALÁCIO DE BOLSA, výhledy na slavný most PONTE DOM LUIS I., fakult. cesta lodí pod 6-ti mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti VILLA NOVA DE GAIA s rybářskými loďkami, místní delikatesy ve stylové tržnici, možnost lanovky s pohledy na MONSTEIRO DA SERRA do Pilar a na město, exkurze do výrobny proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.

3. den:
: fakultativní celodenní výlet v okolí řeky DOURO (UNESCO) busem a lodí s obědem, z centra PORTA busem a dále cesta kouzelnou krajinou po řece Douro do města AMARANTE, historické městečko na řekou Douro s jedinečnou bazilikou sv. GONÇALO, místní trh, typické cukrářské dobroty, centrum vinařské oblasti: PROVESENDE, historická vesnička, malebnou krajinou s výhledy na neuvěřitelně strmé svahy porostlé vinicemi a vinařskými usedlostmi, PINHAO, stylové nádraží s azulejos, oběd místní kuchyně, projížďka lodí (50 min.), exkurze na vinařství s ochutnávkou DOC DOURO, přejezd do REGUA večer návrat busem do PORTA podél řeky Douru, pro zájemce večerní Porto.

4. den:
fakult. celodenní výlet busem vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze do vinařství s ochutnávkou, GUIMARÃES (UNESCO), město považované za kolébku portugalského národa (narodil se zde 1. portugalský král Alfons I.), vévodský palác, hrad CASTELO DE SAÕ MIGUEL, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol., BRAGA, jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo,katedrála, park sv. Barbory, podle času i barokní klenot BOM JESUS DO MONTE, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, historická lanovka podél křížové cesty, dodnes využívá pro pohon důmyslný systém přečerpávání vody, procházky v rozsáhlém parku, návrat do PORTA, večerní město a fakult. večeře.

5. den:
PORTO: klášter sv. Františka, možnost projížďky vyhlídkovou historickou tramvají nebo indiv. oběd na rozloučenou, transfer na letiště a odlet do ČR, návrat odpoledne.

Náročnost programu
Orientační ceny vstupnéhoVýlet lodí do údolí vinic: aktuální ceny dospělý 2 870 Kč, dítě do 16let student po předložení průkazu,2 710 Kč. Dopředu zajišťujeme zálohou, ale k přesnému vyúčtování dojde přímo na zájezdu.Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, zajistí však vstupné a výklad provede mimo areál. Vstupy jsou pouzeorientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na průvodci.PORTO : kostel sv. Františka – 3,5 €, křížová chodba katedrály – 3 €, sklepy s portským – 10 €, loďka s vyhlídkami po řece 12,5 €, lanovka na most sv. Ludvíka – 6 € / 1 cesta, 8 € zp., ochutnávka vína cca 8-10€.Celková orientační částka na vstupy je cca 90 €.VýletyBěhem pobytu v Portu organizujeme 2 výlety: výlet lodí údolím řeky Douro ( nutné zálohu předem, vyúčtování na místě, děti studenti a důchodci slevu) a není omezen na početvýlet autobusem za příplatek pro skupinu min. 12 osob.

Fotogalerie