Portugalsko - Lisabon, královská sídla a krásy pobřeží Atlantiku s koupáním 

Dejte vědět svým přátelům:

od 20 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - v hotelu*** v centru Lisabonu umožňuje individuální trasy, hotel je na veřejné dopravě, kromě fakult. výletů umožňuje vlastní trasy.

Program:

1. den:
odlet z Prahy, přílet večer do Portugalska - Lisabon, ubytování v centru LISABONU.

2. den:
LISABON, Praça do Commercio, historickou tramvají, Alfama, úzké, příkré akřivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas skavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů,vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. na místěmešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruinakarmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa, ulice plné portugalských restaurací

3. den:
čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, MOSTEIRO DOS JERÓNIMOS, UNESCO, hrob Vasco de Gama, stylová cukrárna s typickým pudinkovým koláčem Pastéis de Belém, PADRÃO DOS DESCOBRIMENTOS, exteriér památníku portugalských mořeplavců, TORRE DE BELÉM, fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, CRISTO REI (socha Krista), most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín (suchá i portská).

4. den:
indiv. program v LISABONU, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderníarchitekturou a přístavem malých lodí , Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantikus koupánímFakultativní výlety:A) v červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhénejvětší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most,ochutnávka slavného portského vínaB)v červenci cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici,Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond CasinoRoyal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádhernávila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby nebo maso,možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka keskalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlnybičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic, variantně indiv. LISABONmuzejní a moderníC)v září říjnu cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja, přes supermoderní 17 km dlouhý mostVasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA, hradbami obehnanéměsto UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám,kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita, pohodová turistika vkraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady, nebo indiv. čtvrťEXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí a možnost návštěvyslavného Oceanária

5. den:
fakultativní výlet do SERRA DE SINTRA - UNESCO: PALÁCIO DE QUELUZ, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, PALÁCIO NACIONAL DE SINTRA, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros, cesta přes COLARES - půvabná vesnička plná květin na svazích SERRY DE SINTRA a obklopená vinicemi, průjezd Národním parkem SINTRA-CASCAIS až na CABO DA ROCA, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž CASCAIS, večerní čtvrť CHIADO s „fadem“, fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.

6. den:
: LISABON, dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Fotogalerie