Portugalsko - Lisabon, královská sídla a krásy pobřeží Atlantiku s koupáním 

Dejte vědět svým přátelům:

od 19 990 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - v hotelu*** v centru Lisabonu umožňuje individuální trasy, hotel je na veřejné dopravě, kromě fakult. výletů umožňuje vlastní trasy.

Program:

1. den:
odlet z Prahy, přílet večer do Portugalska - Lisabon, ubytování v centru LISABONU.

2. den:
LISABON, Praça do Commercio, historickou tramvají, ALFAMA, úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem Sv. Vincent, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, CASTELO DE S. JORGE, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála SÉ ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), IGREJA DO CARMO, ruina karmelitského kostela, BAIRO ALTO, večerní BAIXA, ulice plné portugalských restaurací.

3. den:
čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, MOSTEIRO DOS JERÓNIMOS, UNESCO, hrob Vasco de Gama, stylová cukrárna s typickým pudinkovým koláčem Pastéis de Belém, PADRÃO DOS DESCOBRIMENTOS, exteriér památníku portugalských mořeplavců, TORRE DE BELÉM, fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, CRISTO REI (socha Krista), most Ponte 25 de Abril, možnost ochutnávky portugalských vín (suchá i portská).

4. den:
indiv. program v Lisabonu, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou návštěva muzeí, akvária či pobyt u Atlantiku nebo fakult. výlety:v červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 EUR), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, EIFFELŮV MOST, ochutnávka slavného portského vína.v červenci cesta a koupání na pobřeží ATLANTIKU: LISABON, ranní zastávka v tržnici, CAIS DE SODRÉ, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka na skalní útvary BOCA DO INFERNO („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic.v září cesta do vnitrozemí do kraje ALENTEJA, přes supermoderní 17 km dlouhý most VASCO DA GAMA s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA, hradbami obehnané město UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita, pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady nebo indiv. čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí a možnost návštěvy slavného oceanária.

5. den:
fakultativní výlet do SERRA DE SINTRA - UNESCO: PALÁCIO DE QUELUZ, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, PALÁCIO NACIONAL DE SINTRA, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros, cesta přes COLARES - půvabná vesnička plná květin na svazích SERRY DE SINTRA a obklopená vinicemi, průjezd Národním parkem SINTRA-CASCAIS až na CABO DA ROCA, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž CASCAIS, večerní čtvrť CHIADO s „fadem“, fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.

6. den:
: LISABON, dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Fotogalerie