Půvabná Vratislav a Slezsko plné záhad 

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 036 Kč

Popis


Poloha:

Širé pláně našich severních sousedů skrývají nespočet přírodních, historických a technických skvostů, ale i tiché památníky lidského zvěrstva a krutosti.

Program:

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nedaleko česko-polské hranice se rozprostírají tajuplné SOVÍ HORY, které ukrývají komplex podzemních měst GŁUSZYCA – OSÓWKA, jedno z největších tajemství III. Říše. Zde se údajně nacházelo tajné sídlo Adolfa Hitlera a komplex byl součástí projektu na výrobu tajných zbraní. Společně absolvujeme dobrodružnou prohlídku. Před příjezdem na hotel ještě navštívíme město ŚWIDNICE s jedinečnou památkou - kostelem Míru sv. Tojice (UNESCO). Kostel je se svou kapacitou cca 7 500 osob považován za největší dřevěnou sakrální stavbu Evropy.

2. den
Po snídani odjedeme na prohlídku evropského města kultury 2016 – města sta mostů a ostrovů – VRATISLAVI (UNESCO). Společně zavítáme na středověký rynek, jehož dominantou je zdejší radnice - perla gotické architektury. V jejím sklepení můžeme navštívit Svídnickou restauraci, která patří k nejstarším v Evropě. Na pivo tady chodil i Goethe nebo třeba Chopin. Dále spatříme domky altruistů Jeníček a Mařenka, Solný Rynek, barokní komplex univerzity se slavnou síní Aula Leopoldina, Tumský ostrov – „malý Vatikán“, dvoupatrový kostel sv. Bartoloměje a sv. Kříže, Raclawické panoráma, Halu století, Japonskou zahradu, Sky Tower a mnohé další. Po prohlídce města odjedeme na ubytování.

3. den
Ráno se vydáme do ZABKOWICE SLASKIE (dříve Frankenstein). Dominantou města je Šikmá věž, její výška je úctyhodných 34 m. Spatříme zříceninu hradu, na kterém se Dr. Frankenstein údajně pokusil vytvořit umělé monstrum. Laboratoř Dr. Frankensteina zařízená podle filmového vzoru je součástí Expozice regionálních památek poblíž věže. Po prohlídce odjedeme do tajemných starých dolů ve městě ZLOTY STOK. Seznámíme se s historií a způsoby těžby zlata a arzenu, do tajů dolu nahlédneme ve štole Gertruda, Chodbě smrti nebo u jediného podzemního vodopádu v Polsku - v Černé štole. Část prohlídky poplujeme loďkou zvanou Titanic, svézt se budeme moci také Podzemní oranžovou tramvají. Podle místních historek byl arsenikem ze Złotého Stoku otráven dokonce sám Napoleon. Po prohlídce dolu se vydáme zpět do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Fotogalerie