Polsko - Swidnica, Wroclaw, Krakow, Wieliczka 

Dejte vědět svým přátelům:

od 2 690 Kč

Popis


Doprava: Busem. Nástupní místa: Polička, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Rychnov nad Kněžnou, Dobruška, Nové Město nad Metují, Náchod a další na trase
Cena nezahrnuje: vstupné Solné doly Wieliczka a další individuální vstupy, kapesné


Ubytování:

Popis - Za krásami Baltského moře, tam bez nočního přejezdu. Poznávací zájezd za památkami a přírodními krásami. Polsko je pro turisty atraktivní zemí. Navštívíte mnoho zajímavých míst – křižácký hrad, středověká města, dřevěné kostelíky a pohyblivé písečné duny. Náš severní soused v uplynulém období vložil do cestovního ruchu značné finanční prostředky a na návštěvnosti této země je to znát.

Ubytování - 2x hotel ve Varšavě, 2x hotel v Gdaňsku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Další informace - Zájezd je organizován ve spolupráci s jinou CK.

Program:

Program
1. den: Odjezd z nástupních míst (Náchod kolem 7:00 h) do Polska. Naše první zastávka bude ve městě ŚWIDNICA, které se může pochlubit nejen památkou kostel Míru, zapsanou na seznam UNESCO, ale je to i rodiště třetí manželky císaře Karla IV., české královny Anny Svídnické. Svídnici se také někdy říká „malý Krakov“, protože historický střed města patří k nejcennějším památkovým komplexům Polska. Odpoledne strávíme ve WROCLAWI. Poznáme jedno z nejkrásnějších středověkých náměstí s úžasnou goticko-renesanční radnicí uprostřed. Navštívíme Tumský ostrov, nejstarší část Wroclawi s velmi cennými církevními stavbami. Při procházce budeme „potkávat“ trpaslíky, kterých je ve městě několik stovek a kteří se stali milou turistickou atrakcí. Večer odjezd na hotel, večeře. 2. den: Po snídani návštěva SOLNÉHO DOLU pod městem WIELICZKA. Podzemní prostory ohromí každého nejen svojí rozlehlostí, ale také vnitřní výzdobou, kterou ze soli vytvářeli místní horníci po dobu sedmi staletí dobývání kamenné soli. Odpoledne přejezd do KRAKOWA – dávného sídla polských králů. Staré Město a impozantní hrad s katedrálou na vrchu Wawel jsou už od roku 1978 zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Budeme obdivovat Mariánský kostel s cenným vnitřním vybavením, historickou stavbu tržnice Sukenice uprostřed hlavního Rynku, dojdeme k Floriánské bráně se zbytky původního opevnění a k historickým budovám Jagellonské univerzity. K večeru odjezd zpět do ČR, návrat Náchod kolem 22:00 h.

Fotogalerie