Polsko - Na kole, pěšky i na lodi pod Orlími hnízdy polské Jury 

Dejte vědět svým přátelům:

od 13 890 Kč

PopisUbytování:

Ubytování: - 7x ubytování v hotelu

Program:

1. den:
ranní odjezd z ČR, příjezd do ČENSTOCHOVÉ (jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě, kostel a klášter na Jasné Hoře se slavnou ikonou Panny Marie Čenstochovské - Černé Madony), přejezd na ubytování do hotelu ve Zlatém Potoku (4 noci), večeře.

2. den:
snídaně, dnes nás čeká cyklistický výlet přes tři hrady, přes ruiny nikdy nedokončeného a v lesích schovaného hradu OSTREŽNIK dojedeme k nově zrekonstruovanému hradu BOBOLICE, vedle hradu se nachází restaurace s typickými polskými jídly, třetím hradem je nepřístupný na skále se trčící rytířský hrad MIROW, odbočka do Mirowskiech Skal, přes městečko ŽARKI (Stary mlýn, muzeum řemesel) zpět do hotelu (40 km), večeře.

3. den:
snídaně, na kolách ke hradu OLSZTYN, zpět přes rezervaci SOKOLE GÓRY s nesčetnými jeskyněmi (varianta pěší túry v rezervaci) do SULISZOWIC s pozůstatky strážnice ze 14. století, okolo skalních výtvorů s tajuplnými názvy Molenda, Baba, Pustelinka, Slimak, Ďáblovy mosty do hotelu (40 km), večeře.

4. den:
snídaně, celodenní výlet na půjčených kajacích, autobusem přesun do Maluszyna, odkud na kajacích splujeme nádhernou meandrující řeku PILICU s průzračnou vodou a pískovým dnem, budeme odpočívat na nádherných pískových plážích, autobusem zpět do hotelu.

5. den:
snídaně, dnes opustíme hotel ve Zlatém Potoce a autobusem se přemístíme do městečka OGRODZIENIEC s renesančními ruiny hradu s velkolepým opevněním, odtud na kolách přes největší poušť ve střední Evropě - PUSTYNIA BLEDOWSKA ke hradu RABSZTYN a dále do hotelu (3 noci) v Ojcowě v OJCOWSKÉM NÁRODNÍM PARKU (60 km), večeře.

6. den:
snídaně, autobusem celodenní návštěva druhého největšího města Polska - KRAKOVA, jehož Staré město (Stare Miasto) s opevněním je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO, návštěva nejvýznamnějších památek Krakowa - královský hrad WAVEL, Hlavní náměstí (Rynek Glówny) s impozantním Mariánským kostelem, městská brána Barbakan, židovská čtvrť Kaziměř (Kazimierz), podvečerní návrat do hotelu, večeře.

7. den:
snídaně, cyklistika v kouzelném OJCOWSKÉM NÁRODNÍM PARKU, návštěva renesančního zámku PIESKOWA SKALA, okolo zříceniny hradu OJCOW k jedné z mála přístupných jeskyň - Netopýří (40km), varianta pěší - výlet k jeskyni Lokietka, zpět zaříznutým údolím Ojcowského národního parku s možností výstupu na vyhlídku na skále Rekawica, večeře.

8. den:
snídaně, ranní odjezd domů do ČR.

Fotogalerie