Adventní Wroclaw a tajemní trpaslíci 2020 

Dejte vědět svým přátelům:

od 790 Kč

PopisUbytování:

Doprava - klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení a DVDUpozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Pojištění - Cena zájezdu nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu), anebo pouze léčebné pojištění ve výši 22 Kč/den.

Program:

1.den
1.den odjezd z Prahy ráno, přejezd do Polska, VRATISLAV (WROCLAW), historické slezské město, jedno z nejhezčích náměstí v Evropě, radnice s orlojem, renesanční domy, Solné náměstí s Královským palácem, chrám sv. Alžběty s domy akolytů zvanými Jeníček a Mařenka, ostrovy na řece Odře - především Tumský ostrov (malý Vatikán) se skvělou katedrálou a dalšími kostely a přilehlý Pískový ostrov (mechanický betlém), secesní řetězový Grunwaldský most, barokní knížecí palác, univerzitní budovy (barokní Aula Leopoldina), hezké adventní trhy a betlémy, polské adventní speciality - zelňačka, bramborové placky, uzeniny, prejt, horký medový nápoj, punče, všude jsou vidět zábavné sošky - trpaslíci ve Vratislavi (krasnale), variantně možnost dalšího individuálního programu: obří obraz Panorama bitvy u Raclawic , pozoruhodná moderní budova na seznamu UNESCO - kruhová železobetonová Hala století (Max Berg), nebo zoologická zahrada s moderním pavilonem Afrikárium, kde je vytvořeno pět druhů afrických krajin, jako by sem byly přímo přeneseny - např. "pravá" džungle, obrovské vodopády, pod kterými se koupají hroši, Rudé moře, skrz které vede skleněný tunel aj., návrat do Prahy do půlnoci CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních otvíracích dob objektů. Ve Vratislavi je možné si najmout místního průvodce (na 2-3 h).

Fotogalerie