Norsko - turistika s pohodlím hotelu 

Dejte vědět svým přátelům:

od 40 750 Kč

Popis


Poloha:

Norsko patří mezi ty země Evropy, které byly přírodou velice štědře obdařeny. Zdejší drsná horská krajina, skalnaté a hluboké mořské zálivy (fjordy) a liduprázdná panenská příroda jsou jedním z hlavních turistických lákadel. Na rozdíl od ostatních skandinávských zemí je téměř celé Norsko hornaté. Jedinou nížinou je oblast na jihu země kolem hlavního města. Norsko je nejsevernější zemí evropského kontinentu. Leží podél západního pobřeží Skandinávského poloostrova. Přestože tato část kontinentu je poněkud stranou hlavních hospodářských a sídelních center, je jeho poloha mimořádně exponovaná vůči moři (Severní moře, Norské moře, Barentsovo moře).


Ubytování:

Ubytování: - 8x ubytování v turistických hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).

Program:

1. den:
odlet z Prahy do Osla (pravděpodobně s přestupem). Odjezd na ubytování.

2. den:
pravé turistické Norsko začíná za Lillehammerem. Zahřívací cca 3hodinovou túru uskutečníme v oblasti tzv. Cesty Peer Gynta nedaleko střediska Skeikampen. Za dobré viditelnosti výhledy na panorama národních parků Rondane a Jotunheimen. Přejezd na ubytování na dosah NP JOTUNHEIMEN, 2 noci. Večeře za příplatek.

3. den:
vydáme se na nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie – GALDHØPIGEN (2 469 m). Cesta dlouhá 15 km trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně je povinný doprovod místního průvodce s lanem. Návrat na ubytování. Večeře za příplatek.

4. den:
na druhém dvoutisícovém vrcholu, na který vystoupíme, se nachází nejvýše položená chata norského spolku turistů FANNARÅKHYTTA (2 068 m. n. m.). Odměnou nám budou fantastické pohledy na vrcholky Jotunheimenu, hřeben ledovce Jostedalsbreen a siluety údolí fjordů. Délka túry je asi 7-8 hodin. Ubytování v okolí Sogndalu. Večeře v ceně zájezdu.

5. den:
větší část dne strávíme v oblasti ledovce Jostedalsbreen. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazu NIGAARDSBREEN jsou v oblasti další možnosti 3-4hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Odpoledne uvidíme mnohá ramena nejdelšího fjordu Norska SOGNEFJORDEN. Ubytování na dosah fjordu Hardangerfjord. Večeře v ceně zájezdu.

6. den:
dopoledne si užijeme úchvatného údolí HUSEDALEN se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4-5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Sandu, kde strávíme další 2 noci, se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny Låtefossen. Ubytování 2 noci. Večeře v ceně zájezdu.

7. den:
přesun oblastí fjordu LYSEFJORDEN k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny „KAZATELNA“ – PREIKESTOLEN. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4 - 5 hodin. Zpět na ubytování do Sandu. Večeře v ceně zájezdu.

8. den:
další výlet uskutečníme na pomezí krajů Rogaland a Telemark, jen kousek od jižního okraje NP Hardangervidda. Čeká nás lehčí túra asi 4 hod. v ledovcem ohlazené oblasti HAUKELIFJELL. Po cestě na túru se ráno zastavíme u jednoho z nejstarších kostelů Norska - RØLDAL STAVKYRKJE. Odjezd na poslední místo ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.

9. den:
během cesty na letiště krátce zavítáme do centra hlavního města Oslo. Projdeme se pěší zónou Karl Johans Gate k nové dominantě Osla – budově Opery. Navečer odlet do Prahy. Pravděpodobně s přestupem.

Fotogalerie