Holandsko, Velikonoce v zemi tulipánů 

Dejte vědět svým přátelům:

od 7 990 Kč

Popis


Poloha:

Holandsko, oficiálním názvem Nizozemsko je krásná země a jak z názvu vyplývá, je prakticky z celé části tvořeno nížinami. Nejvyšší "hora" měří lehce přes 200 m. n. m. Holandsko je právem nazýváno zemí sýrů, tulipánů a kol.


Ubytování:

Ubytování: - 2x hotel v Rotterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), možnost přistýlky, ubytování umožňuje individuální návštěvu večerního ROTTERDAMU.

Program:

1. den:
odjezd z ČR večer do Holandska.

2. den:
ALKMAAR, centrum sýrů gouda, město na kanálech, tradiční historické vážení sýrů v krojích na radničním náměstí, skanzen lidové architektury a řemesel s větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků, idylické posezení u jezera, cesta mezi větrnými mlýny, ochutnávka sýrů, dojezd na ubytování v centru ROTTERDAMU, projížďka lodí, večerní procházka městem s jedinečnou moderní architekturou a historickým přístavem, fakult. zajímavá projížďka lodí podél přístavu.

3. den:
KEUKENHOF (www.keukenhof.nl), světoznámý park, barevná paleta květin na ploše 32ha lesoparku, kolem 6 milionů tulipánů a cibulovin, cesta mezi květinovými poli do města DEN HAAG, parlament u jezera HOFVIJVER, variantně MAURITSHUIS, jedna z nejkrásnějších galerií Nizozemska (Rembrandt, Vermeer) nebo MADURODAM – park miniatur Holandska, DELFT, městečko známé díky fajans, po stopách Vermeera, návrat do ROTTERDAMU.

4. den:
AMSTERDAM, prohlídka historické části města, KRÁLOVSKÝ PALÁC, barevný květinový trh, exkurze do brusírny diamantů, fakultativně projížďka lodí po grachtech, Muzeum Vincenta van Gogha nebo RIJKSMUSEUM (Rembrandt) či expozice piva Heineken; dvůr BEGIJNHOF, romantika uliček na kanálech, kouzlo večerní metropole a fakult. večeře v indonéské restauraci.

5. den:
návrat do ČR ráno... a ještě stihnete pomlázku.

Náročnost programu
Orientační ceny vstupnéhoAMSTERDAM :, projížďka lodí po grachtech 18 €, muzeum Madame Tussaud 25 €, Museum Heineken 18 €, návštěva brusírny diamantů (exkurze zdarma, možnost nákupu), ale Museum diamantů 8 €, dům Rembrandta 13 €Zaanze Schans: vstup do skanzenu zdarma, vstupy do jednotlivých mlýnů 4,50 €, ochutnávka sýrů zdarmaROTTERDAM : vyhlídková věž Euromaast 8 €DEN HAAG : Mauritshuis 15,50 €, Madurodam : 16,50 €DELFT : 2 kostely 8 €Keukenhof: 18 €, indiv. projížďka malou lodí v KeukenhofuV Holandsku lze vstupné na většině místech platit kartou. Vstupné na vyhlídkovou věž Euromaast se platí výlučně kartou, v hotovosti nelze.

Fotogalerie