Tahiti, Bora Bora, Raiatea, Taha´a - rajské ostrovy v Tichém oceánu 

Dejte vědět svým přátelům:

od 146 490 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy na Tahiti.

2. den:
přílet na TAHITI, ostrov s černými písečnými plážemi, plný vodopádů ve stínů hor, chráněný lagunami, s živou polynéskou kulturou a atmosférou. Dle času příletu první koupání z průzračných lagunách Tichého oceánu.

3. den:
svou rajskou dovolenou zahájíme bližším seznámením s ostrovem, na kterém se právě nacházíme. Navštívíme MUZEUM TAHITI A OKOLNÍCH OSTROVŮ, které je přímo excelentní, nahlédnete totiž do historie ostrovů, od dob předevropské kultury po přírodní historii. Pokud věříte na posvátné síly, bude se vám jistě moc líbit tradiční chrám MARAE v oblasti Pa’ea, ze kterého vyzařuje úžasná energie. Svěží zahrady, čistá jezírka a jeskyně zarostlé kapradinami, pohádkový park typický pro Tahiti, to vše nalezete v jeskyních MARA’A GROTTO, kam se pojedeme na chviličku ukrýt před slunečními paprsky. Odpoledne věnujeme procházkám v BOTANICKÉ ZAHRADĚ plné obrovských banánovníků, palem a kaštanového lesa. Zbytek dnes strávíme lenošením na proslulé pláži s černým pískem PLAGE DE TAHARUU, která je dlouhá a poměrně dobře chráněna před velkými vlnami.

4. den:
poznávání metropole PAPE’ETE, která vlastně zase takovou metropolí není, ale na Tahiti je hlavním obchodním střediskem. Město vás potěší svou typickou architekturou, pouličním ruchem a usměvavými lidmi, kteří ne zřídka sedí na okrajích chodníků a hrají na ukulele. Nejdůležitějším místem v Pape’ete je místní trh o velikosti celého městského bloku. Nakoupíte tu nejen pestrobarevné šátky, náhrdelníky z mušlí a úchvatné tkané klobouky, ale také čerstvé ryby, a ovocné džusy. Za zkoušku jistě stojí typický tahitský pokrm Ma’a Tahiti. Posilněni pokračujeme dále na prohlídku růžového chrámu TEMPLE DE PAOFAI a KATEDRÁLY NOTRE-DAME. Jelikož se na ostrovech mísí mnoho kultur, nesmí chybět ani masivní čínský chrám KANTI DE MAMAO. Náš den zakončíme na VRCHU JEDNOHO STROMU, ze kterého je přímo božský výhled na zátoku MATAVAI, ostrov MO‘OREA a město PAPE‘ETE. Návrat na ubytování, relax na pláži.

5. den:
Tahiti je opravdový ráj pro pozorování velryb, proto i my se vydáme na výlet za pozorováním nejen obřích keporkaků, ale i jejich roztomilejších přátel, delfínů. Odpolední relax na pláži, procházky, ochutnávání tahitské kuchyně.

6. den:
přelet na místo snů - BORA BORA. Už při samotném pohledu z letadla vám musí být jasné, že přilétáte do naprostého ráje, který obklopuje moře se safírovými odstíny vody. Volný den na pláži.

7. den:
dnes nás čeká výlet po malebné laguně kolem ostrova Bora Bora, který se navždy vryje do vaší paměti. Budete mít příležitost šnorchlovat a koupat se na nejlepších místech svého života s hojným podmořským životem (můžete spatřit i žraloky citronové nebo manty).

8. den:
na Bora Bora se ne vše točí jen kolem moře a plážového povalování. Dnes se vydáme na procházku ÚDOLÍM KRÁLŮ a STEZKOU PŘEDKŮ, které se zaměřují na místní květenu, legendu a archeologii. Putování zakončíme výstupem do průsmyku FAANUI s nádhernými výhledy.

9. den:
přelet do duchovního centra Polynéského trojúhelníku, na divoký ostrov RA’IATEA lemovaný palmami a azurovou vodou, ale i posetý vznosnými horami a porostlý jednou z nejvzácnějších rostlin světa tiare apetahi, která roste pouze na ostrově RA’IATEA. Volný den na pláži.

10. den:
čeká nás prohlídka osady UTUROA s živým krytým trhem a vrcholem TAPIOI (294 m) nad městem, poté přejezd podél úzké zátoky FAAROA a okolních hor až k jižnímu pobřeží ke starobylému posvátnému komplexu MARAE TAPUTAPUATEA, jednoho z největších duchovních center Polynésie. Následuje vycházka ke třem vodopádům LES TROIS CASCADES, přičemž první vodopád je opravdu snadno dosažitelný. K dalšímu vede strmější stezka, ale příchod až ke třetímu vodopádu je opravdovou třešničkou na dortu, jelikož trasu lemuje bambusový les a na konci na vás čeká 40 metrů vysoký vodopád s nádhernou tůňkou vybízející ke koupání. Návrat na ubytování, koupání na pláži.

11. den:
jednodenní výlet na sousední ostrov TAHA’A se šnorchlováním, návštěvou vanilkové a perlové farmy, kde nakoupíte u místních pravé perly a vanilku za velmi příznivé ceny. Zároveň budete mít možnost lenošit na utajené, opuštěné pláži JOE DASSIN. Návrat zpět na ostrov RA’IATEA.

12. - 14. den:
přelet zpět na Tahiti a dle letového řádu odlet domů.

Fotogalerie