Pohoda v Keni – Kilimanjaro, národní parky a moře 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy do Keni s přestupem. Na vyžádání odlet z Vídně.

2. den:
přílet do NAIROBI, po vyřízení formalit se ihned vydáme pronajatým mikrobusem na cestu opuštěnou keňskou krajinou, kterou obývají převážně MASAJOVÉ - tradiční africké etnikum. Pro zájemce (fakultativně cca 20 USD) krátká návštěva jedné z tradiční MASAJSKÉ VESNICE, kde se seznámíme s životem domorodců. Po obědě (v ceně zájezdu) se budeme blížit na jih, tím zřetelněji se pak uprostřed rovinaté SAVANY začne rýsovat majestátní silueta nejvyšší samostatně stojící hory planety a nejvyšší hory Afriky - MT. KILIMANJARO (5 895 m). V pozdějším odpoledni příjezd na ubytování na hranici NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI, kde se na 3 noci ubytujeme v komfortních lodgích. Komplex je vybaven dvoulůžkovými pokoji s vlastním soc. zařízením a součástí pobytu je i plná penze formou bufetu. Unikátem je však v první řadě vynikající poloha, která nám umožní vychutnat si neopakovatelné výhledy na celý masiv KILIMANJARA z přilehlé zahrady či dokonce přímo z bazénu! Ubytování, večeře. (V případě velmi brzkého příletu zajištěno do poledních hodin ubytování v hotelu v Nairobi).

3. den:
snídaně, dopoledne odpočinek u bazénu s výhledy na nejvyšší horu Afriky s ikonickým vrcholem pokrytým ledovcem. Po obědě následuje půldenní safari (cca 4-5 h) uvnitř proslulého AMBOSELI NATIONAL PARK (jen 15 min jízdy od ubytování), kde je mimo jiné k vidění největší populace SLONŮ AFRICKÝCH na světě žijících ve volné přírodě! Samozřejmostí jsou více jak stohlavá stáda i dalších savců včetně ZEBER, ŽIRAF, PAKOŇŮ, GAZEL, ANTILOP, BUVOLŮ, apod. S trochou štěstí zahlédneme HROCHA, LVA či KROKODÝLA. Vodní plochy pak obývá nespočet druhů ptactva. Zejména pozorování stád uvedených živočichů z bezprostřední blízkosti je opravdu mimořádnou podívanou. Se západem slunce návrat na ubytování, večeře.

4. den:
snídaně v brzkých hodinách, po východu slunce pokračování v safari v NÁRODNÍHO PARKU AMBOSELI. Absolutním vrcholem keňské části zájezdu je unikátní pohled, který v sobě kombinuje nespočet divoké zvěře, prostředí africké savany a majestátný zasněžený vrchol KILIMANJARA najednou! Právě ráno a dopoledne je minimální oblačnost, která tak umožňuje spatřit horu (jindy často zahalenou v mracích) v celé své kráse, a ve spojení s pozorováním zvířat z bezprostřední blízkosti patří jednoznačně k nejhezčím pohledům, které lze na Zemi spatřit. Po dokončení půldenního safari návrat na ubytování, pozdní oběd a po zbytek odpoledne odpočinek u bazénu. Při západu slunce opět pozorování nejvyšší hory Afriky. Večeře.

5. - 6. den:
snídaně, přejezd do oblasti NÁRODNÍCH PARKŮ TSAVO. Nejrozsáhlejší keňský park nabízí dvě zcela odlišné části. Kopcovitý a bohatou zelení porostlý TSAVO WEST je v ostrém kontrastu s rozlehlou savanou parku TSAVO EAST. Přestože západní část nabízí zejména úchvatné scenérie, spatříme tu i SLONY, HROCHY, ŽIRAFY či LVY. S trochou štěstí narazíme i na LEOPARDY, GEPARDY a další šelmy. Vzácností parku je rovněž vysoce ohrožený NOSOROŽEC ČERNÝ. Hlavní atrakcí východní části jsou tzv. ČERVENÍ SLONI, kteří své „zbarvení“ udržují neustálým oprašováním oranžovo-červenou půdou, která tvoří podloží části parku. Další nevšední zážitek slibuje i největší LÁVOVÝ PROUD na světě YATTA PLATEAU. Nedílnou součástí oblasti TSAVO jsou i okázalé BAOBABY. V každé části nás čeká polodenní SAFARI. Nocleh nás čeká v autentickém ubytování na vyvýšeném místě uprostřed divoké přírody, kde si z bezpeční naší lodge budeme moci vychutnat výhledy do okouzlující okolní krajiny a na jezero pod naším ubytováním, kam chodí zvířata pít. Opět je zajištěna plná penze (oběd možný formou balíčku). V případě dostatku času je do programu zařazena i návštěva záchranné stanice pro ohrožené NOSOROŽCE. Druhý den odpoledne přejezd dále na východ k INDICKÉMU OCEÁNU. Ubytování (4 noci) u bělostných pláží jižně od MOMBASY. Večeře.

7. den:
celodenní koupání a relaxace na pláži nebo u bazénu hotelového komplexu. Strava je opět formou plné penze.

8. den:
snídaně, půldenní (pro zájemce celodenní výlet s obědem formou balíčku) výlet do MOMBASY. Místním taxi a následně přívozem až na MOMBASA ISLAND, kde se nachází stará část dnes druhého největšího města Keni. Nenáročná prohlídka starobylými uličkami lemované několika mešitami, ale i portugalské koloniální pevnosti FORT JESUS. Individuální volno a nákup suvenýrů, návrat na pevninu a na jih na ubytování, večeře.

9. den:
celodenní koupání a relaxace na pláži nebo u bazénu hotelového komplexu. Fakultativně výlet s průvodcem severně od MOMBASY do záchranné stanice a přírodní rezervace HALLER PARK, kde lze spatřit zejména několik HROCHŮ a KROKODÝLŮ. Dále pak některé druhy želv či opic. Návrat na ubytování v odpoledních hodinách.

10. den:
snídaně, dopoledne případně možnost posledního koupání a využití hotelového bazénu, dle letového řádu transfer na letiště do MOMBASY, odlet do Prahy.

11. den:
přílet do Prahy.

Fotogalerie