Pohoda na Seychelských ostrovech s lehkou turistikou 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy na Seychely.

2. den:
přílet na ostrov MAHÉ, jen přestup a odlet na ostrov PRASLIN, transfer na ubytování, dle letového řádu ještě koupání.

3. den:
snídaně, výlet do srdce ostrova PRASLIN do přírodní rezervace VALLÉE DE MAI, kde roste endemická palma COCO DE MER se svými sexy kokosy. Palmy toho druhu nerostou nikde na světě. V palmovém háji strávíme 2 hod, pak odjedeme na sever ostrova na nejkrásnější pláž na ostrově Praslin – ANSE LAZIO. Pláž je olemovaná palmami a ohraničena černými žulovými kameny. Koupání na této kouzelné pláži vás určitě nadchne. Po koupání už jen odjezd zpět na ubytování.

4. den:
snídaně, celodenní výlet - odjezd do přístavu, přejezd lodí na romantický ostrov LA DIGUE, kde se nachází nejkrásnější a nejfotografovanější pláž světa ANSE SOURCE D´ARGENT. Pěší turistika podél jihozápadního pobřeží až k plážím ANSE MARRON a GRAND ANSE, kolem žulových kamenů, bílých pláží a tyrkysově zbarvených lagun. Zpět opět lodí na ubytování na ostrově PRASLIN.

5. den:
snídaně, celodenní trek SALAZIE TRACK ze západního pobřeží GRAND ANSE na východní pobřeží ANSE VOLBERT, při kterém poznáme jak faunu, tak i flóru úžasného ostrova Praslin. Po koupání odjezd na ubytování.

6. den:
snídaně, fakultativní výlet na nejkouzelnější ostrov Seychel LA DIGUE, kde si zapůjčíme kola a nejdříve se pojedeme podívat na koloniální dům, dále poznáme výrobu kokosového oleje a na kolech dojedeme až na nejúžasnější pláž celého souostroví a podle některých i nejhezčí pláž na světě ANSE SOURCE D´ARGENT, kde strávíme dostatek času na báječné koupání mezi úžasnými barevnými rybkami. Krásný den zakončíme na východním pobřeží, kam dojedeme za pár desítek minut na kole. Zpět na ostrov Praslin lodí a transfer na ubytování.

7. den:
snídaně, odjezd lodní dopravou na MAHÉ, přejezd z přístavu na ubytování. Odpoledne strávíme koupáním na „naší“ pláži BEAU VALLON, kde zažijete nejhezčí zápas slunce na ostrově.

8. den:
snídaně, odjezd místní dopravou na výlet do hlavního města VICTORIA. Jedná se o nejmenší hlavní město na světě, ale má úžasnou atmosféru. Navštívíme trh SIR SELWYN CLARE, který byl otevřen v roce 1840. Prohlédneme si zrenovovanou katedrálu CATHEDRAL OF THE IMMACULATE, hinduistický chrám ARU MIHU NAVASAKTHI VINAYAGAR, a symbol města CLOCK TOWER. Večer společná večeře formou místního kreolského bufetu.

9. den:
snídaně, dopoledne pěší turistika k romantické pláži ANSE MAJOR, jedná se o nádhernou trasu vedoucí podél pobřeží s fantastickými výhledy, na pláži koupání či jen tak lenošení, zpět stejnou trasou až na ubytování.

10. den:
snídaně, pěší turistika v NP MORNE SEYCHELLOIS na horu MONT COPOLIA (497 m) s převýšením 170 m, odkud je nádherný výhled na východní pobřeží, na město Victoria, mořský národní park ST.ANNE a již nám známé ostrovy PRASLIN a LA DIGUE. Cestou uvidíte zajímavé endemické rostliny jako masožravé láčkovky i řadu exotických stromů netradičního vzhledu jako je třeba skořicovník, chlebovník či jellyfish trees – medúzové stromy. Zpět na ubytování.

11. den:
snídaně, odjezd lodí na opuštěný ostrov ILE THERESE, který leží na západ od ostrova Mahé, kde se na pláží bude podávat oběd formou barbecue, koupání. Cestou zpět šnorchlování v mořském národním parku BAYE TERNAY.

12. den:
snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR.

13. den:
snídaně, přílet do PRAHY.

Fotogalerie