Keňa - Pohodový týden pod nejvyšší horou Afriky – Kilimanjaro 

Dejte vědět svým přátelům:

od 79 770 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy do Keni s přestupem. Na vyžádání možnost odletu z Vídně.

2. den:
přílet do NAIROBI, ubytování, nenáročná procházka centrem NAIROBI - tradiční africké rozvojové metropole a zároveň ekonomického tahouna „černého“ kontinentu. Na město se podíváme i z místního mrakodrapu. Po zbytek dne odpočinek na hotelu.

3. den:
první nezapomenutelné SAFARI v NAIROBI NATIONAL PARK. I přesto, že zpovzdálí je ještě možné zahlédnout mrakodrapy, národní park už je plný exotické zvěře (hroši, zebry, žirafy, lvy, nosorožci). Odpoledne absolvujeme zajímavou cestu opuštěnou krajinou obývanou MASAJI. Ze savany začíná vyrůstat opravdový monument - KILIMANJARO (5 895 m). Na večer příjezd na ubytování na hranici NP AMBOSELI, kde se na 3 noci ubytujeme v komfortních lodgích s plnou penzí formou bufetu. Lodgie mají unikátní polohu s úžasným výhledem na Kilimanjaro přímo od bazénu! Večeře.

4. den:
snídaně, dopoledne odpočinek u bazénu s výhledy na nejvyšší horu Afriky s ikonickým vrcholem pokrytým ledovcem. Krátká procházka do MASAJSKÉ VESNICE, kde se seznámíme s autentickým životem místních. Po obědě safari v NP AMBOSELI, kde žije jedna z největších populací SLONŮ na světě. Samozřejmostí jsou stáda ZEBER, ŽIRAF, PAKOŇŮ, GAZEL, ANTILOP, BUVOLŮ, žijí zde i HROŠI, LVI či GEPARDI. Večeře.

5. den:
s východem slunce další safari. Absolutním vrcholem je unikátní pohled kombinující divokou zvěř, savanu a majestátní zasněžený vrchol KILIMANJARA najednou! Po pozdním obědě odpočinek u bazénu s výhledem na nejvyšší horu Afriky. Večeře.

6. den:
snídaně, přejezd do TANZÁNIE v bezprostřední blízkosti Kilimanjara a jeho mezivrcholů. Vyprahlou savanu brzy vystřídá tropický les a odlišný ráz krajiny. Ubytujeme se v příjemném hotelu v MACHAME (4 noci) přímo v úpatí jižní strany KILIMANJARA, v místě plného bujné vegetace tropického lesa. Odpoledne pěší výlet opuštěnou krajinou, kterou turisté ještě neobjevili. Potkáme se s místními a vychutnáme si nádherné výhledy do džungle. Návrat na hotel, večeře. Při západu slunce (stejně jako každý den při východu) lze zahlédnout majestátní vrchol KILIMANJARA tentokrát z jižní strany.

7. den:
výjezd po úpatí afrického velikána do výšky 1 800 m, kde nás čeká nenáročná procházka k 90 m vysokým opuštěným VODOPÁDŮM. U domorodců, kteří nás seznámí s tamním životem, budeme mít připraven tradiční oběd a nevšedním zážitkem bude i ukázka výroby kávy na tamní plantáži. Ochutnáte kávu, kterou si sami budete moci upražit. Jistě zahlédneme i typické obyvatele místní džungle - CHAMELEONY. Návrat na ubytování, večeře.

8. den:
odjezd v dřívějších hodinách (cca v 6:00) do oblasti pod horou MT. MERU (4 565 m), kde absolvujeme unikátní zážitek v podobě PĚŠÍHO SAFARI s ozbrojeným rangerem! Naprosto minimální přítomnost jiných turistů navodí ještě lepší atmosféru. S trochou štěstí se přiblížíme ke zvířatům doslova na dosah ruky. Odvážíte se otočit a udělat si fotku s ŽIRAFOU za zády? Po jednoduchém obědě (formou balíčku) následuje ještě klasické safari v jeepech s pozorováním slonů, žiraf, zeber, paviánů či plameňáků. Vše zakončíme výjezdem na vyhlídku nad mohutný kráter. Návrat na ubytování, večeře.

9. den:
po snídani nás čeká další dobrodružná cesta, tentokrát jižním směrem. Zhruba po 1,5h jízdy narazíme ve zcela opuštěné krajině lemovanou BAOBABY na nádhernou oázu. TEPLÉ PRAMENY s fotogenickou namodralou barvou ukryté ve stínu stromů jsou jako stvořené pro odpočinek, který si zde vychutnáme zhruba půl dne. Část odpoledne pak ještě stihneme strávit v hotelovém bazénu. Večeře.

10. den:
transfer na letiště v oblasti Kilimanjaro, odlet do Prahy (na vyžádání do Vídně). Návrat případně následující den (dle letového řádu).

Fotogalerie