Bílá oáza Karibiku - ostrovy Aruba a Curacao s výlety 

Dejte vědět svým přátelům:

od 86 990 Kč

Popis


Program:

1. den:
odlet z Prahy na Arubu, přílet na ostrov ARUBA, přesun na hotel, ubytování, večeře, nocleh.

2. den:
snídaně, dopoledne pobyt na třetí nejlepší pláži na světě za rok 2017, kterou je EAGLE BEACH, odpoledne odjezd na prohlídku hlavního města ORANJESTAD, které bylo postaveno na konci 18. století, kde se setkáte jak s historií v podobě návštěvy nejstarší budovy - pevnost ZOUTMAN či TOWER VILLEM III, tak i se spoustou restaurací a kaváren. Přejezd na ubytování.

3. den:
snídaně, celodenní prohlídka NP ARIKOK. Džípy dojedeme na nejzajímavější místa NP, kde se nacházejí jeskyně s malbami původních obyvatel, či asi nejnavštěvovanější místo ostrova tzv. PŘÍRODNÍ MOST, který byl vytvořen vlnami okolního moře. V parku se vykoupeme v přírodním jezírku na pobřeží, nahlédneme do barbarských ruin BUSHIRIBANA GOLD MILL RUINS či prohlédneme kapličku ALTO VISTA CHAPEL. Zpět na hotel, nocleh.

4. den:
snídaně, přesun na letiště, přelet na druhý ostrov CURACAO, přejezd na ubytování do resortu s all inclusive programem, odpoledne volno na koupání a lenošení na příjemné hotelové pláži, nocleh.

5. den:
dopoledne procházka na severní cíp ostrova, kde se nachází nejen malý maják, ale hlavně divoké pobřeží s přírodními skalními útvary WATAMULA, jež vytvářejí jedinečnost tohoto místa. Místo se nachází jen pár desítek minut od hotelu, takže odpoledne zbyde dostatek času i na koupání v odlehlých okolních plážích. Nocleh.

6. den:
odjezd na prohlídku hlavního města WILLEMSTAD, jehož zajímavé uličky staré části města byly prohlášeny za světové kulturní dědictví UNESCO. Nejhezčí ukázka architektury 18. století vám zprostředkují ulice Gravenstraat, Gasthuisstraat a Conscientiesteg i fantastická promenáda. Prohlédneme si i nejstarší židovský hřbitov v Novém světě a blízkou synagogu MIKVE ISRAEL EMANUEL z roku 1732. Dále se zastavíme i v továrně na výrobu známého pomerančového likéru CURACAO, který se nedá srovnat s likérem, jenž se prodává v Evropě. Nakonec přejedeme na prohlídku jeskynního systému HATO, kde se nalézají nádherné stalaktity, stalagmity, jezírka a vodopády. Jeskyně jsou zároveň domovem kolonie dlouhonosých ovocných netopýrů. Poté již zpět do našeho hotelu.

7. den:
celodenní volno nebo fakultativně návštěva vyhlášeného delfinária DOLPHIN ACADEMY, který se nalézá na malém ostrově, který je propojen s pevninou mostem. V tomto parku můžete shlédnout delfíny, žraloky, rejnoky a ostatní mořské obyvatele, nebo si dokonce s některými z nich můžete zaplavat nebo jen nakrmit. Zpět na ubytování, nocleh.

8. den:
snídaně, dopoledne odjezd do NP SHETE BOKA, ve kterém naleznete jak zajímavou přírodu s divokým pobřežím, tak skalní most, který vytvořila jen sama příroda. Potom přejedeme do druhé části NP, kde si prohlédneme jeskyně s malbami původních indiánů a opět přírodu tohoto exotického ostrova s velkým množstvím kaktusů. Zpět v brzkých odpoledních hodinách do hotelu, nocleh.

9. den:
snídaně, celodenní volno na pláži.

10. den:
snídaně, přejezd na letiště, přelet na Arubu a do ČR.

11. den:
přílet do ČR.

Fotogalerie